Lifestyle

Multiwitaminy – jak wybrać najlepszy suplement?

Jak wskazuje na to samo nazewnictwo, multiwitaminy to preparaty bazujące na szeregu różnorodnych cennych dla zdrowia witamin oraz minerałów, wpływających na poprawę ogólnej kondycji psycho-fizycznej człowieka. Na rynku medykamentów i suplementów diety jest mnóstwo rozlicznych produktów wrzucanych do wspólnego worka, niestety jednak każdy specyfik charakteryzuje się nieco innym składem, stężeniem poszczególnych substancji w nim zawartych oraz zróżnicowanym zalecanym dawkowaniem. Czym zatem sugerować się, dokonując zakupu określonego wyrobu? Marka, cena, informacje zawarte na etykiecie – co powinno przesądzać?

 

Nie patrz na slogany

To, że w reklamie dany produkt promowany jest jako niezawodny i maksymalnie skuteczny wcale nie oznacza, że rzeczywiście jego regularne zastosowanie stanowi swego rodzaju złoty środek na rozmaite dolegliwości. Nie dajmy się zwieść akcjom marketingowym i nabrać na to, że jedna kapsułka dziennie potrafi nas cudownie uzdrowić. Oczywiście, certyfikowane preparaty wysokiej jakości jak przykładowo marki Swanson jak najbardziej warto wprowadzić w swą dietę, lecz zanim wybierzemy jakikolwiek zestaw multiwitamin, nauczmy się czytać etykiety. Po pierwsze, kupuj preparaty wyłącznie od znanych producentów. Nie wybieraj niepewnych źródeł dystrybucji, bazuj na zapasach sklepów firmowych czy punktów aptecznych. Jeżeli nie ma ulotki w opakowaniu specyfiku, nie sięgaj po niego. O szczegóły dopytaj farmaceutę, a w przypadku zakupów przez Internet, pofatyguj się, by zgłębić detale zawarte w opisie wystawionego na sprzedaż suplementu – rekomendowany serwis sprzedażowy powinien uwzględniać przy każdym jednym preparacie tego rodzaju stosowną adnotację. Wystarczy wejść na stronę WitaminySwanson, aby przekonać się, jak wygląda wzorcowa dystrybucja czy to multiwitamin, czy dowolnego innego specyfiku suplementowego.

 

Patrz na skład

 

Najlepszej klasy preparaty typu wymienione już produkty marki Swanson, stanowią solidnej jakości zestawy wszystkich niezbędnych ludzkiemu organizmowi witamin i mikro- oraz makroelementów. Warto zatem sprawdzić, czy wyrób jaki wpadł nam w oko ma w sobie witaminę A, witaminę B1 zwaną tiaminą, witaminę B2 czyli ryboflawinę, witaminę B3 a więc niacynę, witaminę B6, witaminę B12, witaminę C, witaminę D, witaminę E, kwas foliowy. Wiele suplementów przeciętnej jakości nie ma witaminy K, albo posiada zbyt małe ilości witaminy słońca, czyli D3. Przyda się również, by wybierany preparat cechował się dużą zawartością żelaza i wapnia. Pamiętajmy jednak, że trzeba zachować umiar i to, co więcej nie zawsze jest równoznaczne z lepszym efektem, a niekiedy wręcz odwrotnym do spodziewanego. Przesadzając z witaminami w organizmie można doprowadzić do stanu hiperwitaminozy, a nadmiar takich substancji jak żelazo, magnez, fosfor, witamina E, B6, A, E, czy cynk może być groźny dla zdrowia, dlatego zaleca się przestudiowanie ulotki i ścisłe jej przestrzeganie.

 

Nie tylko kapsułki

 

Warto wprowadzić w swój tryb odżywiania dodatkowe uzupełniacze diety jakimi są preparaty multiwitaminowe jak te od Swanson, ale nie oznacza to, że tabletkami zastąpimy racjonalne jedzenie. Nasz jadłospis powinien być urozmaicony, dostosowany do stylu funkcjonowania na co dzień, a także wieku i płci oraz wysiłku fizycznego. Tym samym, dbajmy o to, żeby spożywać produkty pełnoziarniste, niskotłuszczowe wyroby mleczne, rośliny strączkowe, świeże owoce i warzywa oraz tak zwane dobre tłuszcze typu oleje, oliwy z oliwek, ryby, orzechy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Benek
Benek 3 lutego 2020, 14:37
A próbowaliście żeń-szeń indyjski. Działa bardzo fajnie na głowę i ciało. Zobaczcie sobie opis. www.wywrota.pl/obyczaje/68084-zen-szen-indyjski-cz…
przysłano: 19 grudnia 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca