Lifestyle

Nowoczesny design w zasięgu Twojej ręki

Nieustannie docierają do nas komunikaty twierdzące, że jakiś gadżet, trend, czy wystrój jest nowoczesny. Ale czym tak naprawdę wyróżnia się ten styl? Kiedy design można nazwać nowoczesnym? Poniżej kilka wskazówek.

Co wyróżnia nowoczesny design?

Nazwa każdego stylu uwydatnia cechy, którymi dany design się wyróżnia. Styl retro sugeruje nawiązanie do dawnych lat, styl industrialny do maszynerii starych fabryk, a styl nowoczesny? Sama nazwa nie mówi nam zbyt wiele, po czym jednak poznać ten styl? Jakimi cechami sugerować się podczas budowania nowoczesnej aranżacji? 

 

1. Estetyka i ergonomia

Styl nowoczesny łączy estetykę z funkcjonalnością. Nowoczesny design skupia się na ulepszaniu dotychczasowych rozwiązań i dostosowywanie ich do potrzeb człowieka XXI wieku. Funkcjonalność i estetykę często łączą w sobie modułowe meble lub lampy designerskie

 

2. Oryginalność

Nowoczesny design jest oryginalny, wiąże się z wykorzystaniem niekonwencjonalnych materiałów i przełamywaniem tego, co dotychczas było nazywane standardem. To może być betonowy stolik czy lampy z marmuru Abigali.

 

3. Wyróżniająca się kolorystyka

Innowacyjny charakter designu podnosi wykorzystanie modnych barw jak np. kolor roku 2020 Classic Blue. W nowoczesnym stylu górują ściany bez wzorów, kolory mogą być stonowane, lub wręcz przeciwnie - zaskakująco kontrastowe.

 

4. Minimalizm i symetria

Nowoczesny design skupia się na użyteczności. Dlatego jego główną cechą jest minimalizm. Wszystkich dodatków i mebli jest dokładnie tyle ile potrzeba, nie więcej. W tym stylu góruje również symetria, którą można uzyskać, np. uwydatniając poziome i pionowe linii mebli wykorzystując lampy Shilo.

 

5. Łączenie z innymi stylami

Styl nowoczesny często idzie w parze z innymi aranżacjami. Połączenie z loftowymi detalami lub wykorzystanie abażuru w stylu retro to jeden z najmodniejszych trendów ostatnich lat.

 

6. Wyjątkowe wzornictwo

Współczesny człowiek pragnie powrotu do korzeni. Dlatego nowoczesny design ma silny związek z kultem religijnym i twórczością rękodzielniczą. Tę cechę można dostrzec we wzornictwie pościeli, ozdób, zasłon czy włoskich lamp marki Slamp

Designerskie dodatki do mieszkania

Nowoczesne wnętrza nie tylko sprawiają, że lepiej czujemy się we własnym mieszkaniu, ale także podnoszą nasz komfort życia. Modułowe meble ułatwiają szybki dostęp do ubrań, składane stoliki pozwalają na oszczędność przestrzeni, lampy na pilota zwalniają nas z konieczności ciągłego wstawania. Nowoczesne wnętrza to także opcja dla osób dbających o środowisko. Nowoczesne produkty często cechuje nawiązanie do ekologicznego trybu życia. Funkcjonalność i nowoczesny design łączą w sobie projekty lamp znanych producentów.

Lampy designerskie do nowoczesnych wnętrz 

Obecnie lampy nie służą wyłącznie oświetleniu. Wiele z nich zostało wyposażonych w funkcje odpowiadające na potrzeby współczesnego człowieka. Wśród nich możemy spotkać nowoczesne lampy stołowe o wielu możliwościach regulacji kąta padania światła. W dodatku nawiązujące do stylu retro, jak np. lampy Nemo stworzone przez wybitną projektantkę Charlotte Perriand. Nowoczesne lampy tuby odnajdziemy w ofercie polskiego producenta lamp Nowodvorski. Nawiązanie do rękodzieła i wierzeń dawnych plemion odnajdziemy w lampach podłogowych marki Slamp. 

 

Lampa podłogowa Flos Bibliotheque


 

Lampa podłogowa Bibliotheque stanowi odzwierciedlenie cech nowoczesnego designu. Może służyć za półkę na książki, telefony i tablety. Odpowiada na potrzeby człowieka współczesnego, oferując możliwość ładowania sprzętu poprzez port USB. Pod designerskim abażurem lampy znajduje się dyfuzor, który po włączeniu kreuje ekscytujące kontury świetlne. Lampa Biblioteque Flos to funkcjonalny i estetyczny element aranżacji nowoczesnych przestrzeni. Lampy Flos z innych serii również cechuje wysoka innowacyjność. 

 

Nowoczesny design stanowi odpowiedź na estetyczne i funkcjonalne zapotrzebowania człowieka XXI wieku. Jeśli również odczuwasz potrzebę nowoczesnego zaaranżowania własnego mieszkania, sięgnij po innowacyjne lampy do sklepu z oświetleniem ŚwiatłoLux.pl.


przysłano: 14 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca