Lifestyle

Drewniana komoda w stylu loftowym - czerń, która "wpada" w oko!

Trudno nie odnieść wrażenia, że każdy mebel zaprojektowany w stylu loftowym, posiada nie tylko odpowiednio skrojony design, ale przede wszystkim coś na kształt... duszy. Prezentowana poniżej drewniana szafka w stylu loftowym, jest jednym z takich rozwiązań. Piękna, tajemnicza, ale też w pewien sposób niedostępna i funkcjonalna - oto cechy tego niezwykłego, designerskiego mebla.

Piękno zamknięte w ciemnej kolorystyce

Pierwszą rzeczą, z którą niewątpliwie kojarzy się ta wyjątkowa komoda retro, to typowy dla dwudziestolecia międzywojennego design. Zamyka on w dość zwartej bryle szafki szereg ciekawych, funkcjonalnych schowków, które - dzięki swej surowej aranżacji - doskonale kontrastują z bogactwem pojawiających się na niej nadruków.

Źródło: Antyki24.pl

 

Przedni front jest wzbogacony przez specjalne uchwyty, dzięki którym ta niezwykła szafka stylowa jeszcze lepiej odnosi się do tych niezwykłych czasów. Jeśli już mowa o napisach, to dziwnym zbiegiem okoliczności kojarzą się one z typowymi, przedwojennymi francuskimi kawiarniami. Nawiasem mówiąc, mebel ten doskonale łączyłby się z ich aranżacją i stylem.

Funkcjonalizm - cecha szczególna

Oczywiście niebagatelny wygląd komody stylowej nie jest jej jedyną zaletą. Oprócz niej posiada ona szereg innych atutów, dzięki którym warto wprowadzić ją do naszego mieszkania typu loft. Jednym z nich jest funkcjonalność mebla, którą uwypukla zróżnicowany kształt poszczególnych schowków. Niektóre z nich posiadają otwartą strukturę a inne są zamykane. To jednak nie wszystko!

Przedstawione schowki różnią się między sobą nie tylko kształtem, ale i rozmiarem. Dzięki temu, można w nich przechowywać wiele różnych przedmiotów, począwszy od pamiątek rodzinnych i zdjęć a kończąc na codziennej odzieży. Na uwagę zasługuje sposób zaimplementowania centralnych, stosunkowo niewielkich schowków o prostokątnym kształcie. Usytuowane pionowo, doskonale wypełniają one przestrzeń zdominowaną przecież przez stosunkowo duże i masywne drzwiczki boczne.

Jak połączyć komodę z otoczeniem?

Najlepiej poprzez wprowadzenie jej do środowiska o podobnej kolorystyce. Ta niezwykła szafka stylowa doskonale sprawdzi się w ciemnych i przytulnych wnętrzach, w których dominującą rolę odgrywa czerń i brązy. Rzecz jasna naturalnym "środowiskiem" mebla jest styl typu loft, aczkolwiek z powodzeniem można ją zaimplementować również do niektórych aranżacji nowoczesnych i klasycznych - oczywiście w zależności od potrzeb.

Na marginesie, kształt komody jest dosyć masywny. Dlatego warto umiejscowić ją w bliskim sąsiedztwie mebli, które będą charakteryzowały się podobną, grubo ciosaną sylwetką. Biorąc pod uwagę możliwości i charakterystykę mebla, nie dziwi fakt, iż cieszy się on w naszym sklepie wręcz ogromną popularnością. Czyżby moda na loft wróciła?

 

 

Podsumowanie

Powyższy opis to jedynie próba opisu wszystkich możliwości tej niezwykłej komody. Jej funkcjonalność i właściwości designerskie są zdecydowanie większe i częściowo zależne od kreatywności jej posiadacza. Mimo to warto polecić ją każdemu, dla kogo przytulne i stylowe wnętrze to podstawa.


przysłano: 18 czerwca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca