Lifestyle

„Ogród konsumpcji ziemskich” - instalacja inspirowana tryptykiem Hieronima Boscha

22 sierpnia w Parku Krakowskim w ramach Kraków Green Film Festival oraz 30 sierpnia w Parku Bednarskiego w ramach Pikniku Krakowskiego odbędą się wyjątkowe spotkania plenerowe przygotowane przez Fundację Kupuj Odpowiedzialnie. „Ogród konsumpcji ziemskich” to instalacja inspirowana tryptykiem Hieronima Boscha.

 

Uczestników zaprosimy do stołu, na którym znajdzie się 8 nakryć zachęcających do rozważań nad kwestiami współczesnej produkcji żywności, wykorzystania pestycydów, łamania praw pracowniczych, śladu węglowego i wodnego. Będziemy zastanawiać się nad kwestiami konsumpcjonizmu oraz wpływu nieodpowiedzialnej produkcji na środowisko naturalne.

 

„Tytuł nawiązuje do tryptyku Boscha, zwłaszcza części, w której znajdziemy przedstawiony motyw ludzkości pogrążonej w szaleństwie, oddającej się różnym przyjemnościom. To przedstawienie pełne postaci-hybryd, nieoczywistych sytuacji, podszytych zarówno pragnieniami jak i lękiem jest dla mnie bardzo aktualne. Łatwo można znaleźć odniesienia do otaczającego nas świata, relacji międzyludzkich, ale też działalności człowieka w ramach ekosystemu.” – mówi autorka instalacji, Anna Kokocińska.

 

PROGRAM

 

22.08 (sobota) Piknik w Parku Krakowskim im. Marka Grechuty, w ramach Krakow Green Film Festival, w godz. od 12:00 do 18:00

 

W programie instalacja „Ogród konsumpcji ziemskich” oraz mini quiz polegający na losowaniu pytań związanych z informacjami podanymi przy stole. Przewidujemy symboliczne nagrody w postaci owoców. Quiz będzie się odbywał przy stoisku FKO.

 

30.08 (niedziela) Piknik Krakowski w Parku Bednarskiego, w godz. Od 12:00 do 18:00

 

W programie instalacja „Ogród konsumpcji ziemskich” oraz gra terenowa bazująca na wiedzy zdobytej wcześniej przy stole. Nagrodą na koniec gry będzie wybrana sadzonka rośliny. Sadzonki zostaną ułożone w napis KRYZYS, który będzie znikał, w miarę jak uczestnicy gry będą odbierać je na zakończenie.

 

Nasi pracownicy i wolontariusze będą dbali o to, aby przy stole znajdowała się ograniczona liczba ludzi. Gra terenowa i quiz będą znajdowały się w odpowiednich odległościach od siebie, aby zapewnić uczestnikom wydarzenia dystans społeczny. Na naszym stanowisku będzie również dostępny płyn do dezynfekcji rąk.

 

od: 22 sierpnia 2020
do: 30 sierpnia 2020 Park Krakowski
Kraków

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 sierpnia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca