Lifestyle

Lifestyle'owe zapowiedzi artykułów, rekomendacje książek i... zaproszenie do współpracy!

 

Drodzy czytelnicy Wywroty.pl – działu Lifestyle

 

Dziękujemy za duże zainteresowanie publikowanymi przez nas artykułami. Liczby pokazują, że jesteście naszymi stałymi Czytelnikami i tworzenie działu Lifestyle było dobrym pomysłem. Mamy dla Was kilka rekomendacji książkowych i zapowiedzi artykułów na najbliższe tygodnie, a także poniższe zaproszenie:

 

*

 

W redakcji Lifestyle'u staramy się pisać ciekawie i mieć otwarte umysły. Interesuje nas wszystko, co wiąże się rozwojem osobistym człowieka. Zdrowe i mądre życie, trening interpersonalny i praktyka uważności, techniki uczenia się nowych rzeczy i radzenia sobie z trudną pamięcią. Leczenie uzależnień i edukacja seksualna. Obsesje i pasje naszych czasów.

 

Jesteśmy mocno dorosłymi autorami. Próbujemy stworzyć zespół, grupę krytyczno-refleksyjnych autorów, których inspiruje zarysowana tematyka i którzy już mają swój literacki styl lub wciąż nad nim pracują i moglibyśmy im pomóc. Żeby było ciekawie. Nam i Wam.

Chętnych zapraszamy do współpracy. 

Poszukujemy pasjonatów, którzy chcieliby pisać i publikować z nami swoje teksty w serwisie Wywrota.pl. Piszcie na adres: redakcja@wywrota.pl

 

Redakcja

 

*

 

Tymczasem polecamy Waszej bezcennej uwadze kilka pozycji książkowych, o których wkrótce będziemy szerzej pisać. Jednocześnie dziękujemy wydawcom za nadsyłanie egzemplarzy do naszej redakcji .

 

 

Po niedawnej publikacji artykułu „Być jak Osiatyński” - na podstawie zbioru rozmów „Ludzkie sprawy”, w których uczestniczyła Ewa Woydyłło-Osiatyńska, przyszła kolej na książkę tej właśnie autorki. Będzie to pozycja eksplorująca obszar pamięci, naszych zależności od niej i stosunku do niej:

 

Ewa Woydyłło

Dobra pamięć, zła pamięć”

Wydawnictwo Literackie, 2014

 

Na stronie WL znajdujemy takę rekomendację:

 

(...) Książka Ewy Woydyłło to pod wieloma względami rewolucja w myśleniu o pamięci. Znana psycholog pisze bowiem nie tylko o tym, jak dbać o swą pamięć, ale przede wszystkim o tym, jak ćwiczyć się w zapominaniu. Pamięć może przecież być źródłem cierpień, może posiadać toksyczną moc, z którą trzeba umieć walczyć. Ta książka dla wielu osób może stać się orężem w tej trudnej walce.


Ewa Woydyłło zaprasza czytelników do swego gabinetu terapeutycznego i doradza, jak uwolnić się od pamięci złej. Pokazuje, jak wydobyć dobre wspomnienia i pozwolić im zapanować nad złymi, które często nas zniewalają. Autorce pomagają w tym zaproszeni rozmówcy:


    Anna Dodziuk – psychoterapeutka, autorka książek psychologicznych, która opowiada, jak radzić sobie ze skazą wstydu i winy;
    Małgorzata Sieczkowska – psychoterapeutka, specjalistka metody Somatic Experiencing, która dzieli się swoją wiedzą na temat leczenia traumy; 
    Jerzy Korzewski– psycholog kliniczny, psycho- i hipnoterapeuta, który wyjaśnia rolę hipnozy w docieraniu do ukrytej w nieświadomości prawdy o sobie;
    Wiktor Osiatyński –  prawnik, autor książek o uzależnieniu i jego pokonywaniu, który przekonuje,  że rozwój osobisty polega między innymi na pracy nad własną pamięcią.

 

*

 

W tematyce uzależnień młodzieży i dorosłych oraz form terapii, mamy do omówienia:

 

Kelly G. Wilson, Troy Dufrene,

Życie bez nałogu. Uwolnij się od uzależnienia, wykorzystując techniki ACT”

Przekład: Agnieszka Cioch

Sopot, 2020

 

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

 

 

Z informacji zamieszczonych na ostatniej stronie okładki wnioskujemy, że książka skierowana jest do zarówno do osób uzależnionych, jak i do każdego, kto chce się rozwijać: 

 

Książka Życie bez nałogu pomoże ci wyjść z zaklętego kręgu destrukcyjnych zachowań. Dowiesz się z niej, jak dzięki technikom terapii akceptacji i zaangażowania poradzić sobie z przytłaczającymi emocjami i bolesnymi myślami, które utrudniają wytrwanie bez używek. Poznasz sposoby na uporanie się z gniewem, wstydem, brakiem wiary w siebie, niepewnością czy lękiem – które są przyczyną ciągłych powrotów do nałogu. Nauczysz się także skupiać na byciu tu i teraz zamiast na niepowodzeniach z przeszłości czy obawach o przyszłość. Przestaniesz działać impulsywnie i polegać na automatycznych odruchach, odkryjesz swoje prawdziwe wartości i odnajdziesz motywację do trwałej zmiany swojego życia na lepsze.

 

Dzięki zamieszczonym w książce przykładom i praktycznym ćwiczeniom dowiesz się, jak:


• pozbyć się destrukcyjnych przekonań i szkodliwych nawyków,
• poradzić sobie z pokusami i natrętnymi myślami,
• rozwiązywać problemy w konstruktywny sposób,
• kształtować w sobie trwałą motywację,
• uzdrowić relacje z bliskimi.

 

 

*

Kolejna pozycja, którą Wam proponujemy, zabiera głos w sprawie dobrego życia, wolnego od negatywnych emocji. Jej „przewodnikowa” forma i praktyczne sugestie zostaną poddane analizie doświadczonego recenzenta. 

 

Judith Orloff,

Wolność emocjonalna. Uwolnij się od negatywnych emocji i odmień swoje życie”

Przekład: Magda Witkowska

Warszawa 2020

 

Wydawnictwo Laurum

 

Polski wydawca tak rekomenduje swoją książkę:

 

Dr Judith Orloff, autorka bestsellerowych książek, zaprasza cię w niezwykłą podróż, która prowadzi do poczucia szczęścia i spokoju. W tej podróży nauczysz się panować nad tym, co negatywne, a z czym nieuchronnie spotykasz się każdego dnia. Choćbyś żył w największym stresie, właśnie nadszedł czas zmian na lepsze. Ty sam możesz wyzwolić się z więzów depresji, gniewu i strachu. I osiągnąć wolność emocjonalną.


Łącząc odkrycia neurobiologii, medycyny intuicyjnej, psychologii oraz techniki związane z subtelną energią, dr Orloff przedstawia zależności między naszym ciałem, umysłem, duszą i otoczeniem. To pełna poczucia humoru i współczucia książka, z której dowiesz się, jak rozpoznać najpotężniejsze negatywne emocje i jak przemienić je w nadzieję, życzliwość i odwagę. Przekonujące opisy przypadków z jej własnego doświadczenia, osobiste lub pochodzące od uczestników warsztatów, pozwalają lepiej zrozumieć istotę prostych i praktycznych rozwiązań, dzięki którym uda ci się stawić czoło emocjonalnym wampirom, rozczarowaniom i odmowom.

 

Wolność emocjonalna to mapa, którą powinni się kierować ludzie zestresowani, zniechęceni i przytłoczeni rzeczywistością. Tę mapę mogą również wykorzystywać ludzie szczęśliwi, którzy chcą być jeszcze szczęśliwsi. Jak uczy nas dr Orloff, każdy dzień jest okazją do wykazania się bohaterstwem: odrzucenia negatywności, konstruktywnej reakcji, przejęcia kontroli nad sytuacją. Pełna wolność emocjonalna jest na wyciągnięcie ręki.

 

*

 

Postaramy się również przyjrzeć intrygującej pozycji, w której wiedza o nas samych osiągana poprzez dekodowanie niewerbalnych komunikatów ciała, jest używana celowo, intencjonalnie wobec innych ludzi. Interesujące zdaje się być w tej książce na ile poznanie języka ciała jest wiarygodne i jak to wygląda wg doświadczeń tego autora; na ile jest niebezpieczne i dla kogo. Intryguje mnie także pytanie, czy poznanie języka ciała to wciąż jeszcze rzadka wiedza, czy już popularne narzędzie?

 

Joe Navarro oraz dr Marwin Karlins

Mowa ciała”

Przekład: Barbara Grabska-Siwek

Warszawa, 2019

Wydawnictwo Burda-książki

 

 

Ludzie to skomplikowane istoty i nieraz zupełnie nas zaskakują, robiąc coś, czego nigdy byśmy się po nich nie spodziewali. A może… to nie oni okazali się inni, niż myśleliśmy, tylko my nie słuchamy dość uważnie? Nie tylko tego, co mówią ich usta, lecz także tego, co wyraża całe ich ciało. Bywa, że pewne słowa nie chcą przejść przez gardło. Ciało jednak zdradza wiele.

 

 

Wszystkim wymienionym Wydawcom redakcja Wywroty.pl dziękuje za nadsyłanie egzemplarzy recenzenckich.

 

 

 

Zdjęcia


Paweł

Paweł "Ivo" Kaczorowski

46 Polska
77 artykułów 18 tekstów 492 komentarze
Paweł "Ivo" Kaczorowski (PiK): ur. w 1975 r. w Sulęcinie. Krytyk literacki, redaktor, menager. Studiował filozofię na UWr. W latach 2002 - 2007 uprawiał performances, organizował i prowadził wydarzenia literacko-artystyczne: festiwale, slamy i…
Zasłużeni dla serwisu
Współpraca


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Paweł
Paweł "Ivo" Kaczorowski 9 września 2020, 20:40
Miałem w tytule Lifestylowe, i wydawało mi się, że to spolszczenie daje radę, ale Koleżanka Anglistka, stanowczo odradziła. No cóż, poddałem się perswazjom.
przysłano: 9 września 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca