Literatura

Apel do czytelników

Ostatnio pojawiło się dużo ocen w dziale poezja a dosyć mało komentarzy. Może warto byłoby wraz z oceną dodać jakiś komentarz, w sumie one są ważniejsze dla autora niż ocena. Sama ocena niewiele mówi o wierszu a bywa krzywdząca ponieważ nie ma jedynej słusznej wytycznej odnośnie poezji. W tym dziale powinno się w ogóle znieść ocenianie wierszy. Co wy na to? Można by się zmobilizować i wraz z oceną dodawać krótką notkę, co się w wierszu podobało, co nie, dlaczego taka akurat ocena a nie inna.

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
estel
estel 19 czerwca 2006, 13:09
Jestem jak najbardziej za. Ocenić może każdy, nawet nieraz nie czytając utworu (o zgrozo!). Więc oceniajmy i komentujmy lub nie oceniajmy wcale.
beezle
beezle 19 czerwca 2006, 16:50
Czy zauważyliście ile jest tekstów niedopuszczonych do publikacji? O co chodzi? Przecież wiele z nich nie jest zła (a jeśli nawet, to przecież nie o to chodzi, aby wybiórczo dopuszczać - nie raz nie lepsze - teksty). Mam wrażenie, że admin chyba przesadza.
estel
estel 19 czerwca 2006, 19:53
To prawda, z coraz mniejszą częstotliwością są wrzucane nowe teksty. Ale chyba musimy uwierzyć, że w tej ostrej selekcji przechodzą rzeczywiście najlepsze. Oby ;)
sercenadloni 20 czerwca 2006, 21:50
Bardzo mądrze napisane, uważam dokładnie tak samo, wchodząc i widząc jakieś zupełnie skarjne oceny, które zależą jedynie od chwilowego kaprysu jakiegoś niezbyt inteligentnego człowieka ,można dostać białej gorączki!
Tacroy 29 czerwca 2006, 13:58
Ocenianie powinno być zniesione...a co do tej selekcji...hm....
yah
yah 30 czerwca 2006, 08:21
Jakaś forma selekcji jest potrzebna. Subiektywizm moderatora niegdy nie pozwoli uniknac sytuacji w których jeden utwór, lepszy wg niektórych, pojawi się na stronie głównej a inny w dziale niedopuszczonych do publikacji. Myślę, że dobrym rozwiaząniem obu kwestii byłby po prostu brak możliwości oddania głosu bez komentarza. Co wiecej, dział oczekujących na publikacje opuszczaly by utwory osigajace pewien poziom takich ocen. Odciazy to moderatora, ktory tez jest czlowiekiem i dostrzega na pewno uroki lata a jednoczesnie wplynie na bardziej obiektywne dopuszczanie tekstów. Alternatywnym pomyslem jaki mi przychodzi do glowy jest stworzenie grupy moderatorow - w miare aktywnych uzytkownikow serwisu i od tylko ich ocen zależałaby publikcja tekstu na stronie głównej. Jak się zapatrujecie na takie rozwiązania?
Monika 15 lipca 2006, 14:15
To bardzo dobry pomysł. Jak oceniemy to dodajmy komenterze. W tedy autor bedzie wiedział co zminić w następnym swoim utworze.
Sylwia Staśkowiak 27 lipca 2006, 10:29
Zgadzam się z beezle i yah. Z 4 moich wierszy dostał się jeden i to wcale nie najlepszy. Szczerze mówiąc mnie samej on się nie podoba i dodałam go tylko dlatego, że chciałam się przekonać co powie o nim ktoś inny. Nie wiem na czym polega selekcja, ale wybiera to chyba jedna osoba i taka decyzja nie może być obiektywna. Komuś mogą się nie podobać wiersze np. takiej Szymborskiej, ale czy to oznacza, że jej wiersze są do kitu? Powinno być więcej adminów, powiedzmy z pięciu... Wtedy byłoby sprawiedliwie. Jeżeli pięć osób znających się na poezji (aktywnych na wywrocie w dziale poezja, bo tacy z pewnością się znają) powie, że wiersz nie zasługuje na publikacje to tak faktycznie musi być. Co do ocen uważam, że są dobre, ale powinny być trochę zmienione. Jeżeli ktoś głosuje automatycznie powinien być dodawany komentarz. Np. w jakimś wyskakującym okienku, albo czymś tego rodzaju... Klikasz w ocenę i od razu wyskakuje: "Wstaw komentarz!" Nie dajesz komatarza, nie oceniasz. Proste, skuteczne i chyba by Was zadowoliło, bo mnie tak. Czekam na jakieś odpowiedzi...
Andrew Wiggin 1 sierpnia 2006, 14:06
Macie racje, większość odrzucanych tekstów nie jest zła. Jest tragiczna ^_^. A co do oceniania poezji, to osobiście proponuje żeby zawiesić ocenianie wogóle i pozostawić tylko możliwość komentowania. A przynajmniej zawiesić możliwość oceniania bez komentarza -- to pozwoli wyeliminować oceny "odwetowe" :-P.
przysłano: 18 czerwca 2006


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca