Literatura

II Bielański Festiwal Teatralny Twarzą w twarz

www.twt.bok-bielany.eu

 

Fundacja Kultury i Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie są organizatorami II Bielańskiego Festiwalu Teatralnego „Twarzą w twarz", który odbędzie się w dn. 11-18 maja 2008 r. Scena Bielańskiego Ośrodka Kultury (ul. Goldoniego 1, Warszawa-Bielany) w ciągu majowego tygodnia stanie się miejscem pokazu produkcji teatrów zawodowych z Polski. W tym roku prezentujemy dwa teatry z Łodzi (Teatr Nowy i Teatr „Dziewięćsił"), Teatr im. S. Żeromskiego z Kielc oraz Teatr Konsekwentny z Warszawy. Będą to spektakle kameralne, ale znaczące  ze względów na wybitne teksty, aktorskie kreacje i  realizacje reżyserskie. Festiwal „Twarzą w twarz" to jedyna w roku okazja do obejrzenia na Bielanach spektakli teatrów profesjonalnych.

 

 

Patronat medialny nad Festiwalem objęli:

 

Miesięcznik „Perspektywy", Miesięcznik „Teatr", NaszeMiasto.pl, Magazyn „PDF", Archidiecezjalne Centrum Informacji w Warszawie, Independent.pl, Relaz.pl, Wywrota.pl, Pora.pl, RadioAktywni.pl, Teatr.DlaWas.com,

WolnaSobota.pl, Polibuda.info, Uniwerek.com

 

 

 

11.05 (niedziela) godz. 18.00

 

„Lekcja. Zaliczenie" E. Ionesco, K. Zanussi.

Wykonawcy: Monika Rowińska, Mariusz Bachwa, Adam Sajnuk

Spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Konsekwentnego, utrzymujący się w stałym repertuarze teatru od ośmiu lat. Ciekawe połączenie klasyki absurdu ze współczesnością wywołuje salwy śmiechu u widowni. Grany w teatrze ponad 700 razy

 

12.05 ( poniedziałek) godz. 18.00

 

„Mój boski rozwód" Geraldine Aron w reż. Marka Pasiecznego

Występuje: Małgorzata Skoczylas

Przebojowy spektakl Teatru Nowego z Łodzi prezentuje zabawny tekst w wykonaniu utalentowanej aktorki. Radość i smutek, łzy i śmiech - samo życie w zwierciadle teatru.

 

14.05 ( środa ) godz. 18.00

 

„Pacjent" tekst i reżyseria: Adam Sajnuk


Wykonawca: Arkadiusz Wrzesień.

Spektakl teatru Konsekwentnego z Warszawy ukazuje los pacjenta w kontakcie ze służbą zdrowia. Tutaj Kabaret miesza się z tragedią. „Pacjent" to ironiczna podróż po odhumanizowanych korytarzach warszawskiego Szpitala.

 

16.05 ( piątek) godz. 18.00

 

„W drodze" wg. Marka Hłaski w reż. Andrzeja Czernego, prezentuje Grupa Teatralna „Dziewięćsił" z Śródmiejskiego Forum Kultury w Łodzi.

Występują: Tomasz Kożuchowski, Piotr Maszorek oraz gościnnie Magda Siek.

Tekst ukazuje sytuację tzw. „niepotrzebnych" w dzisiejszym świcie, którego naczelną zasadą jest bezwzględna walka. Czy marzenia i nadzieje doprowadzą bohaterów do wszystkich przeciwności?

 

17.05 (sobota) godz. 18.00

 

„Zapiski oficera Armii Czerwonej" wg S. Piaseckiego w reżyserii Andrzeja Czernego, prezentuje Grupa Teatralna „Dziewięćsił" z Śródmiejskiego Forum Kultury w Łodzi.

Występuje Marcin Wartalski.

Akcja spektaklu umieszczona jest w kołchozowej świetlicy, gdzie juz po wojnie, na zebranio-spotkaniu bohater sztuki opowiada o wojennych perypetiach i „bohaterskich" wyczynach.

 

18.05 ( niedziela ) godz. 18.00

 

„Griga" wg. A. Czechowa

Spektakl powstał we współpracy Teatru im. S. Żeromskiego w Kielcach z Teatrem Nowym z Krakowa. Reż. Piotr Sieklucki

Wykonawcy:Katarzyna Chlebny, Dominik Nowak, Piotr Sieklucki

Opowiadania Czechowa są pretekstem do pokazania skomplikowanej osobowości człowieka determinującego jego wybory, decyzje życiowe, pomyłki i ich konsekwencje. Gorzka zabawa - i napomnienie!

 

Wstęp tyko za zaproszeniami!

 

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 kwietnia 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca