Literatura

Monodram w wykonaniu Anny Biernackiej „M.” na podstawie prozy Marty Dzido „Małż”

 PREMIERA - Monodram w wykonaniu Anny Biernackiej „M.” na podstawie prozy Marty Dzido „Małż”
Reżyseria: Karol Rębisz
Wykonanie: Anna Biernacka
Muzyka: Maciej Połynko
Wizualizacje: Nordyk.
 
W ramach premiery zaplanowane jest również spotkanie z Martą Dzido autorką książki „Małż” na kanwie której powstał spektakl.

>>„M.” jest dla nas próbą uchwycenia dylematów, z którymi jako „inni” borykamy się w rzeczywistości „normalnych”. W świecie zaszufladkowania nie ma miejsca na indywidualne „ja”, marzenia uznawane są w tym świecie za naszą własną, wewnętrzną sprawę, a nasze potrzeby, które z nich wynikają, tak naprawdę nikogo nie interesują. Trzeba być „miłym uśmiechniętym i nawet jak coś było słabe mówić że zajebiste”.<<

Spektakl powstał przy współpracy lubelskich i częstochowskich środowisk twórczych jako pierwszy projekt teatralny przygotowany dzięki Pracowni Off.


Marta Dzido - autorka powieści "Ślad po mamie" (2002, 2006) i "Małż" ( 2005); publikowała w Lampie, Ha! arcie, e- obiegu, Przekroju; stypendystka Homines Urbani  oraz Ministra Kultury w dziedzinie literatura (2007), absolwentka PWSFTviT w Łodzi (2008), zawodowo zajmuje się realizacją i produkcją różnych form filmowych i telewizyjnych,  w roku 2009 obie jej powieści (" Ślad po mamie" oraz " Małż") zostały przetłumaczone i wydane w Wietnamie


Anna Biernacka - współpracowała z Teatrem from Poland 1997-2006, grupą Suka OFF. Grała w Teatrze Jednego Wiersza w Opolu i na częstochowskiej scenie Błazen. Od 2003 zajmuje się  indywidualną pracą polegającą na realizacji działań z pogranicza performance’u i teatru. Stypendystka Marszałka Województwa Śląskiego (2006) oraz Prezydenta Miasta Częstochowa w dziedzinie teatru (2006,2007,2008). Uczestniczyła w warsztatach teatralnych prowadzonych przez Monique Stalens z paryskiego Teatru Atelier (2007, 2008). Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego – specjalizacja Animacja Społeczno-Kulturalna. W 2003 roku przy reżyserskiej pomocy Jarosława Filipskiego zrealizowała monodram Tutaj nas jeszcze nie było nagrodzony na wielu festiwalach w Polsce.


Karol Rębisz - poeta, dramaturg, reżyser teatralny, aktor, animator kultury. Absolwent filologii polskiej (spec. teatrologia) na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Od 2006 roku aktor Sceny Plastycznej KUL Leszka Mądzika. Współzałożyciel i reżyser Grupy Teatralnej Creatorium obecnie Grupy Teatralnej Kolektyw. Od dwóch lat związany z organizacją Studenckiego Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego Kontestacje. W 2008 roku koordynator Meetingu Teatralnego organizowanego w ramach lubelskich Kozienalii.


26 marca 2009, 19:00 Sala Czarna Centrum Kultury w Lublinie

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 marca 2009 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca