Literatura

II Ogólnopolski Konkurs Literacki „WITOLDO 2010”

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza do udziału w drugiej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „WITOLDO 2010”, którego celem jest wyłonienie najlepszego i najbardziej oryginalnego utworu literackiego inspirowanego twórczością Witolda Gombrowicza.

 

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas VIII. Spotkania Plenerowego miłośników dzieł pisarza – PIKNIKU GOMBROWICZOWSKIEGO 2010.

 

W tegorocznej edycji ogłoszone zostały trzy tematy:

1. Jak, na przykład, przedstawia się sprawa naszej męskości?

2. Nikogo ja na kluski stare moje, na rzepę może i surową, nie zapraszam, bo w cynowej misie, chude, kiepskie i podobnież wstydliwe...

3. Bywa, iż sobą  zdumiewam siebie.

 

Do konkursu zakwalifikowane zostaną utwory, które nie przekroczą 3 stron znormalizowanego maszynopisu, napisane zostaną w języku polskim i stanowić będą od początku do końca oryginalną twórczość osoby je zgłaszającej.

„WITOLDO 2010” nie ma ograniczeń wiekowych i adresowany jest w równym stopniu do nieprofesjonalistów, jak i twórców z dorobkiem literackim. Nadsyłane prace należy opatrzyć godłem. (Szczegóły zawiera regulamin.)

 

Prace zakwalifikowane do udziału w konkursie oceni jury w składzie: Monika Bolach, Przemysław Czapliński, Maciej Milach i Aneta Pierścińska-Maruszewska.

Fundatorem nagrody głównej w wysokości 1 tys. złotych jest Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Nagrodzone prace zostaną opublikowane na stronie portalu WYWROTA.pl, patrona medialnego konkursu.

 

Zgłoszenia należy przesyłać  do 7 czerwca 2010 roku na adres: piknik.gombrowiczowski@gmail.com. O zakwalifikowaniu do konkursu zainteresowane osoby poinformowane zostaną  8 czerwca 2010 drogą elektroniczną.

W 2009 roku jury nagrodę przyznało Aleksandrze Żywczyk za tekst „sobą zdumiewam siebie” i Mateuszowi Pocheciowi za „Pamflet na babsztyla”. 
 

Wszelkie zapytania związane z konkursem należy kierować na adres: piknik.gombrowiczowski@gmail.com. Ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród nastąpi 13 czerwca podczas finału Ogólnopolskiego PIKNIKU GOMBROWICZOWSKIEGO 2010.  
 

WITOLDO 2010 -_- REGULAMIN >>> http://www.mck.ostrowiec.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=530&Itemid=89 
 
 

Zgłoszenia należy przesyłać do 7 czerwca 2010 roku na adres: piknik.gombrowiczowski@gmail.com.

Patronat medialny:
Wywrota


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Dominika Ciechanowicz
Dominika Ciechanowicz 18 maja 2010, 13:47
A można gdzieś poczytać prace wyróżnione w zeszłym roku?
Paweł Kaczorowski
Paweł Kaczorowski 7 czerwca 2010, 22:02
Oj, bardzo niedobrze się stało, że w tym poście jest zapis do 7 czerwca!!!

W regulaminie czytamy:


§ 2
Warunki uczestnictwa w Konkursie

1. Uczestnikiem Konkursu może być każda pełnoletnia i niepełnoletnia osoba fizyczna posiadająca obywatelstwo polskie i nie tylko, która do 6 CZERWCA 2010 r do godziny 24.00. prześle na adres e- mailowy: piknik.gombrowiczowski@gmail.com utwór literacki swojego autorstwa (dalej zwany „Utworem”) wpisując w temacie e- maila
WITOLDO 2010 „Konkurs Literacki”

I to jest powód zepsucia mojego humoru. Kto jest za to odpowiedzialny, niech się przyzna i pochyli główkę...
przysłano: 13 maja 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca