Slam poetycki + Oddateee w Firleju

data: 2010-11-27 | godzina: 20:00 bilety: Bilety: wstęp wolny na SLAM / 15 pln na koncert Oddateee do kupienia: www.ticketpro.pl | www.eventim.pl oraz przed koncertem. START SLAMu: 20:00 START koncertu Oddateee: ok. 22:00

SLAM poetycki to swego rodzaju konkurs ‘słowa mówionego’. Wystąpić może tu każdy, kto chciałby zaprezentować swoje teksty wykorzystując nieograniczone sposoby przekazu i stawiając na performance. Na jednej przestrzeni mogą spotkać się początkujący poeci, raperzy, punkowcy, performerzy, komicy, bardowie czy stali bywalcy wieczorków literackich. Jedynym jurorem w SLAMie jest publiczność, która żywiołowo reaguje na występy. To ona zdecyduje, komu należy się nagroda pieniężna. Chwilę po wyłonieniu zwycięzcy wystąpi nowojorski hip-hopowiec Oddateee, znany ze współpracy z Dalek’iem. 

 

SLAM krzyżuje poezję i performance przy zachowaniu ciągłego kontaktu z publicznością. Jako, że zakres uczestników SLAMU jest niezwykle szeroki możemy się tu spodziewać zarówno gorących wierszy miłosnych, ostrej satyry, tekstów komicznych, słodko-gorzkich osobistych zwierzeń, mistrzowskich zabaw słowem i formą, i wielu, wielu innych. Poeci mogą pisać w dowolnym stylu, na dowolny temat, i przedstawiać swoje teksty w dowolny sposób. Imprezy tego typu od lat odbywają się w całej Polsce. Więcej można

 

przeczytać tutaj: slam.art.pl 

 

 

ODDATEEE 


Solowy projekt z Bronxu (NY), którego producentem jest Dälek. Utwory Oddateee odważnie wychodzą poza ramy hip-hopu, mieszając psychodeliczno-ambientowe drony z uliczną liryką wycelowaną ze złością w politykę i społeczeństwo. Na swoim koncie ma dwa albumy: "Steely Darkglasses" (2001) i „Halfway Homeless” (2007). Występował na scenie i nagrywał z DR. ISRAEL, DÄLEK, ISIS, CHERRY VALENCE, THE SOFA SURFERS, MIKE LADD, ANTI-POP CONSORTIUM, SMUT PEDDLERS, DJ SPOOKY czy PRINCE PAUL. Podobno na żywo jest jednym z najbardziej dynamicznych raperów.

 

 www.myspace.com/1oddateee

 

ZGŁOSZENIA UCZESTNIKÓW SLAMU 


Wszystkich chcących zaprezentować swoje teksty na scenie Firleja, zapraszamy do przesłania zgłoszeń na adres mailowy: aleksandra.szajkowska@firlej.wroc.pl . W temacie maila należy wpisać „SLAM W FIRLEJU”, natomiast w treści swoje imię i nazwisko lub ksywkę. Zgłoszenia będą przyjmowane również przed imprezą w klubie, a także w jej trakcie.

 

KILKA ZASAD 


1. Każdy uczestnik występuje maksymalnie przez 3 minuty, prezentując tekst tylko swojego autorstwa; 
2. Podczas występu nie można używać rekwizytów ani instrumentów; 
3. SLAM dzieli się na 3 etapy – w każdym z nich o wynikach decyduje publiczność; 
4. Uczestnik musi być przygotowany do prezentacji kilku różnych tekstów, w wypadku kwalifikacji do kolejnych rund; 
5. W SLAMie może wystąpić każdy, zgłaszając swoją chęć mailem, zapisując się przed rozpoczęciem lub już w trakcie trwania imprezy. 
6. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest 300pln. 

 

PROWADZENIE 
Wrocławski Slam poprowadzi Wojtek Cichoń. I nie jest to przypadek. Artysta dobrze znany również pod pseudonimem Kidd, sam wielokrotnie był zwycięzcą podobnych imprez. Własny repertuar „Spoken Word” prezentował min. na Węgrzech, w Niemczech, Czechach, Holandii oraz Wielkiej Brytanii. Na co dzień mieszka w Warszawie gdzie współorganizuje SLAM w klubie „Powiększenie” oraz prowadzi warsztaty z ‘performance poetry’.

 

www.myspace.com/kiddskwer 
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość


lub tradycyjnie
login lub email
hasło