Literatura

Nowa antologia poezji „Myśli w słowach zapisane”

Nowości wydawnicze

 

W styczniu 2011 roku ukazała się antologia poezji Myśli w słowach zapisane, zawierająca wiersze dwudziestu poetów z całej Polski. Komentarz napisał poeta i krytyk Tadeusz Dudek, zaś słowo wstępne Marta Gracz. Tomik upiększają zdjęcia Małgorzaty Angel.

Wydawcą almanachu jest krakowskie Wydawnictwo Małe.
 

Myśli w słowach zapisane to wyjątkowy zbiór poezji. Prawdziwy liryczny kalejdoskop. Wiersze dwudziestu autorów mieszkających w różnych częściach Polski, którzy na co dzień trudnią się zróżnicowanymi profesjami. Są wśród nich: nauczyciele, absolwenci politechniki, ekonomiści, pielęgniarki, fryzjerka, fotograf, dziennikarze. Mają po dwadzieścia parę, trzydzieści, czterdzieści, pięćdziesiąt i sześćdziesiąt lat.

 

I jak odmienne są środowiska, w których pracują i żyją, jak również doświadczenia życiowe, tak zróżnicowana jest tematyka ich wierszy i styl pisania. Są więc wiersze o miłości i tęsknocie, życiu i przemijaniu, szczęściu i smutku. Są wiersze długie i krótkie, proste i trudne (fragm. wstępu)."
 

Autorzy tomiku: Małgorzata Angel (Wałcz), Bernadetta Bąkowska (Skarżysko-Kamienna),
Joanna Danuta Bieleń (Muszkowice na Dolnym Śląsku), Agata Cichy (Bochnia), Hania Goszyc (Wodzisław Śląski), Marta Gracz (Rybnik), Jerzy Granowski (Katowice), Arkadiusz Irek (Jabłonowo Pomorskie), Wiesława Barbara Jendrzejewska (Bydgoszcz), Kazimierz Linda (Stalowa Wola), Christian Medardus Manteuffel (Lenningen/Niemcy, Ciechocinek/Polska), Ewa Willaume-Pielka (Sosnowiec), Daniela Polasik (Gdynia), Piotr Prokopiak (Szczecinek), Alina Rzepecka (Bydgoszcz), Lucyna Siemińska (Bydgoszcz), Dorota Strugała (Piła), Jadwiga Stróżykiewicz (Barcin), Aleksandra Tarkowska (Trójmiasto), Henryka Wołoszyk (Szwecja)
 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca