Literatura

Formuły retoryczne: Jerzy Sosnowski w obronie metafizyki

 

„Formuły retoryczne” to nowy cykl spotkań z pisarzami, organizowany przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Do rozmowy zaprosiliśmy czołowych polskich prozaików różnych pokoleń. Punktem wyjścia comiesięcznych dyskusji będzie określona teza, którą nasi goście postarają się obronić.

 

W pierwszym z serii spotkań „Formuły retoryczne” weźmie udział Jerzy Sosnowski, który rozwinie następującą tezę:

 

„W OBRONIE METAFIZYKI: KSIĄŻKI NIE MUSZĄ MÓWIĆ O KWESTIACH SPOŁECZNYCH, ŻEBY BYĆ WAŻNE”

 


W rozmowie z gościem uczestniczyć będzie tzw. trybunał retoryczny, złożony z trójki młodych ludzi, który podejmie polemikę z autorem. W trybunale retorycznym zasiądą: Krzysztof GrochowskiKarolina Szczypek oraz Justyna Szpanowska.

 

Wprowadzenie do wieczoru – Jarosław Klejnocki – dyrektor Muzeum Literatury, a strażnikiem czasu i moderatorem debaty będzie Nina Kodorska.

 

Dyskutować będziemy o roli literatury i jej kontekstach społecznych. Z pewnością padną pytania o wartości, które powinna ze sobą nieść oraz o oczekiwania, jakie mają wobec niej odbiorcy. Czy dobra książka musi koniecznie traktować o bieżących kwestiach społecznych i stanowić oręż w walce ideowej? Czy wartość literatury wynika z zawartej w niej krytyki różnych mechanizmów? A może o jej jakości przesądza coś zupełnie innego?

18 kwietnia 2011, 18:00 Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20, Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 10 listopada 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca