Literatura

„Afryka Trek”

Zapowiedzi wydawnicze - premiera 19 lipca

Afryka Trek to wyprawa życia Alexandre’a i Soni Poussin. To trzy lataniezmordowanego marszu wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego.

 

Ci poszukiwacze przygód pokonali szlak od Przylądka Dobrej Nadziei do Jeziora Tyberiadzkiego, nieustannie zmagając się z bezlitosnym słońcem, atakami dzikich zwierząt, piaskami pustyni i dżunglą. Doświadczyli trudnej codzienności mieszkańców Czarnego Lądu, dzień po dniu coraz bardziej nasiąkając Afryką. Dzięki nim możemy poznać ten kontynent z bliższej perspektywy, dotknąć potęgi nieujarzmionej przyrody, spotkać zwykłych ludzi, przeżyć ich rozterki i usłyszeć, co dla nich ważne.

 

W 1994 roku Alexandre Poussin wraz ze swoim najlepszym przyjacielem Sylvainem Tessonem odbył podróż dookoła świata na rowerze, przejeżdżając przez 35 państw i pokonując 25.000 km. W 1997 roku przeszedł na piechotę Himalaje. Następną niezwykłą wędrówkę – Afrykę Trek – zaplanował z Sonią. Trzy lata i trzy miesiące nieustannych przygód pozwoliły Alexandre’owi na odkrycie kilku podstawowych zasad: „Podróżować mało, podróżować lepiej”, „Przygoda to inni”, „Podróżować, aby zrozumieć świat i go pokochać”.

Alexandre jest autorem i reżyserem. Prowadził program Montagne na antenie France 3 oraz program ABCDaire du voyage (ABCadło podróży) na kanale Voyage. Serial Afryka Trek był wielokrotnie wyświetlany na wielu kanałach (Voyage, FR3, TFO, TV5, Paris Première…). Pierwsze francuskie wydanie relacji z tej pasjonującej wyprawy przekroczyło liczbę 135.000 sprzedanych egzemplarzy.

 

 

Sonia Poussin rozwijała swoją żyłkę globtrotera, przemierzając Indie i Półwysep Indochiński. Brała udział w misjach humanitarnych. Uczestniczyła we wdrażaniu programu edukacyjnego w Uzbekistanie i Tadżykistanie pod patronatem UNESCO, była szefową ekipy realizującej program nauczania francuskiego w mieście Ho Chi Minh, przeżyła także wyjątkowe doświadczenie w sierocińcu koło Katmandu, gdzie była odpowiedzialna za zaopatrzenie, sprawy pedagogiczne i finansowe. 36 wychowanek tej placówki, z których wiele dziś ma pracę, wyszło za mąż i przesyła jej zdjęcia swoich dzieci.

Towarzyszyła Alexandre’owi i Sylvainowi w zwariowanych eskapadach, takich jak: powrót z Ukrainy w bocznej przyczepie radzieckiego motocykla, nocna wspinaczka na zabytki paryskie, łącznie z wyprawą na wieżę Notre Dame, gdzie Alexandre poprosił ją o rękę...

 

 

AFRYKA TREK. Od Przylądka Dobrej Nadziei do Kilimandżaro
Sonia i Alexandre Poussin 

Seria „Człowiek poznaje świat”
Tłumacz Agnieszka Wojtyczek-Bonnand

Wydawnictwo Zysk i S-ka


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 28 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca