Literatura

„Dwie rozmowy”: Karpowicz - Falkiewicz - Miłobędzka

8 grudnia nakładem Biura Literackiego ukaże się książka „Dwie rozmowy. Oak Park - Puszczykowo - Oak Park”. Na zawartość tego wyjątkowego tomu złożą się dwa eseje: Tymoteusza Karpowicza i Andrzeja Falkiewicza, szkic Karpowicza o Krystynie Miłobędzkiej „Metafora otwarta”, a także wybrana część korespondencji Karpowicza z Miłobędzką i Falkiewiczem oraz liczne zdjęcia i faksymile rękopisów.

 

Szczególna publikacja Biura Literackiego będzie składała się z dwóch części. Pierwsza z nich to „historia niedokończonej rozmowy”, oparta na korespondencji między Tymoteuszem Karpowiczem i Andrzejem Falkiewiczem z lat 1997-1998. Część druga książki to „historia pewnej metafory”.

 

W jej centrum znajdzie się „Metafora otwarta”, błyskotliwy szkic, jaki Tymoteusz Karpowicz poświęcił Krystynie Miłobędzkiej, po raz pierwszy opublikowany w Polsce na łamach „Dziennika Portowego” w 2000 roku. Jego powstanie poprzedziła nietypowa korespondencja; Karpowicz przygotował zestaw 29 pytań dotyczących poezji Miłobędzkiej.

 

Autorką wprowadzenia oraz wyboru fragmentów korespondencji, jakie trafią do książki, jest Krystyna Miłobędzka. Za ich opracowanie oraz przygotowanie do druku odpowiada Jarosław Borowiec.

 

Zaplanowana na pierwszą połowę grudnia premiera „Dwóch rozmów. Oak Park - Puszczykowo - Oak Park” to kolejne w najbliższym czasie Biurowe wydarzenie związane z Tymoteuszem Karpowiczem. 15 grudnia, w dniu 90. urodzin zmarłego sześć lat temu poety, ukażą się „Wiersze, tom I”, pierwsza część „Dzieł zebranych” autora „Słojów zadrzewnych”.

 

Przeczytaj fragmenty zapowiadające „Dwie rozmowy. Oak Park - Puszczykowo - Oak Park” >>>

http://biuroliterackie.pl/przystan/czytaj.php?site=200&co=txt_3935

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca