Literatura

Andrzej Lubowski - "Zbig. Człowiek, który podminował Kreml"

„Zbig. Człowiek, który podminował Kreml” to wyjątkowa opowieść o Zbigniewie Brzezińskim, jednym z najbardziej wpływowych polityków XX wieku. Książka autorstwa Andrzeja Lubowskiego ukazała się dziś na rynku nakładem Agory.

Najnowsza książka Andrzeja Lubowskiego została oparta na rozmowach z bohaterem, faktach historycznych, dokumentach oraz nigdy wcześniej niepublikowanych raportach, m.in. tajnej korespondencji z prezydentem Jimmym Carterem. Ukazuje Zbigniewa Brzezińskiego jako człowieka z krwi i kości - postać niewątpliwie wyjątkową, lecz także budzącą skrajne emocje.

 

Autor zastrzega: „To nie jest biografia. Analizowałem to, co zrobił, a nie to, jak żył prywatnie”. A jest o czym opowiadać. Zbigniew Brzeziński nie miał jeszcze trzydziestki, gdy doradzał Kennedy’emu; pół wieku później - Obamie. W międzyczasie wykładał na prestiżowych uczelniach, napisał kilkanaście książek i setki artykułów. W jego życiorysie nie brakuje faktów, na których zwolennicy spiskowych teorii mogą budować najbardziej niewiarygodne scenariusze. Podejrzewano go o manipulowanie konklawe, które wybrało Polaka na Papieża, spiskowanie z Chińczykami przeciw ZSRR, a nawet o to, że jest ojcem chrzestnym Al-Kaidy. 

 

Profesor Adam Daniel Rotfeld napisał o książce: „Fascynująca lektura. Książka napisana z erudycją i poczuciem humoru. Takiej biografii Zbigniewa Brzezińskiego jeszcze nie było (...) Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć, jak myśl wybitnego stratega inspirowała i kształtowała przemiany globalnej polityki najpotężniejszego mocarstwa”.

 

Tomasz Lis dodał: „Ta książka to barwna opowieść o fascynującym człowieku. Brzeziński a Moskwa, Brzeziński a Izrael, Brzeziński i Carter, Brzeziński kontra Kissinger – są w tym wielka polityka, wielkie postaci i prawdziwe namiętności. Czytając tę książkę, wpadałem w coraz większą złość – przecież byłem w Waszyngtonie, dlaczego nie przyszło mi do głowy, by napisać książkę o Brzezińskim. Za późno. Andrzej Lubowski napisał to, co trzeba, tak jak trzeba. Gorąco polecam”.


Książka „Zbig. Człowiek, który podminował Kreml" Andrzeja Lubowskiego, wydana przez Agorę, od dziś jest dostępna w sprzedaży: na www.kulturalnysklep.pl, w sieci sklepów Empik oraz w wybranych salonach prasowych.

 

Patronami medialnymi książki są „Gazeta Wyborcza” i dziennik „Metro”.

Kampania promocyjna wydania realizowana jest w „Gazecie Wyborczej" i jej dodatkach.

 

Dodatkowe informacje - Biuro Prasowe Agory SA
tel. (+48) 00 22 555 43 92, e-mail: press@agora.pl
www.agora.pl
 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 kwietnia 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca