Literatura

Saga - rewolucyjna trylogia cyber fiction

Kolejny tom Kronik Awatarów już w marcu.

 

W marcu nakładem Wydawnictwa Telbit ukaże się „SAGA” – drugi tom głośnej trylogii Conora Kosticka. To powieść z nowego gatunku z pogranicza SF i fantasy, określanego jako cyber-fiction.

 

Kostick jest niezwykle interesującą postacią, zasłynął m.in. jako autor pierwszej na świecie gry LARP. Otwierająca cykl powieść „EPIC” otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Polski przekład trylogii w wykonaniu Dariusza Kopocińskiego został uhonorowany prestiżowym grantem Ireland Literature Exchange.

 

Gdy rzeczywistość okaże się grą...
Skąd weźmiesz pewność, że jesteś realny?

 

W wirtualnym świecie Sagi szaleje piętnastoletnia skaterka Zjawa, należąca do anarchistycznego gangu punków. Choć nie ma kompletnie żadnych wspomnień z przeszłości, narasta w niej przekonanie o niezwykłych zdolnościach, które w niej drzemią. Kim jest naprawdę? Jakim cudem wplątała się w walkę z Czarną Królową, okrutną władczynią Sagi? I co u jej boku robi Cindella, awatar Erika z planety Nowa Ziemia?

Trudno przewidzieć, co się stanie, gdy w poszukiwaniu utraconej tożsamości Zjawa sięgnie zbyt głęboko lub odważy się wyjść poza granice znanego sobie świata. Czy będzie to droga do wolności, czy raczej do szaleństwa i samounicestwienia?...

Tempo i fabuła niemal perfekcyjne. Sequel, który spodoba się zarówno fanom pierwszej części, jak i zupełnie nowym czytelnikom. Uzależniająco wciągający, namacalnie autentyczny (opisy skate’owskich akrobacji są wręcz fizycznie odczuwalne!). W sam raz dla entuzjastów szeroko pojętej SF. „Voice of Youth Advocates”


Conor Kostick jest pomysłodawcą pierwszej na świecie gry fabularnej fantasy rozgrywanej na żywo (LARP), której scenografię przygotowano we wnętrzach Zamku Peckforton w Cheshire. Mieszka w Dublinie, gdzie wykłada historię średniowiecza w Trinity College. Jest autorem prac historycznych, licznych esejów kulturalnych i politycznych oraz strategicznej gry planszowej. Należy do irlandzkiego Związku Literatów (dwa razy mu przewodniczył). Mimo swoich badań historycznych, wysiłków literackich i politycznego zaangażowania znajduje jeszcze czas na gry sieciowe. Jest współautorem powieści The Easter Rising: A Guide to Dublin in 1916 (Powstanie wielkanocne. Przewodnik po Dublinie roku 1916) oraz współredaktorem antologii Irish Writers Against War (Irlandzcy pisarze w sprzeciwie wobec wojny), zbioru prozy i poezji irlandzkich autorów w odpowiedzi na groźbę wojny w Iraku.

Jego debiutancka powieść Epic - otwierająca trylogię Kroniki Awatarów - otrzymała wiele nagród i wyróżnień, m.in. wpisana została na listę International Board on Books for Young People (IBBY) oraz Booklist Best Fantasy Books for Youth. Znakomicie przyjęto również dwa kolejne tomy cyklu: Sagę i Eddę. Polski przekład trylogii został uhonorowany grantem Ireland Literature Exchange.

 

 

EPIC. I tom trylogii KRONIKI AWATARÓW - Conor Kostick
Przekład: Dariusz Kopociński
Format: 144 x 208 mm, Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-62252-52-7, Cena brutto: 37,00 zł
Wydawnictwo TELBIT, www.telbit.pl

 

 

SAGA. II tom trylogii Kroniki Awatarów - Conor Kostick
Przekład: Dariusz Kopociński
Format: 144x208 mm, Liczba stron: 360
ISBN: 978-83-62252-77-0, Cena brutto: 37,00 zł
Wydawnictwo TELBIT, www.telbit.pl

 

 

EDDA. III tom trylogii Kroniki Awatarów - Conor Kostick
Przekład: Dariusz Kopociński
Premiera w roku 2012
Wydawnictwo TELBIT, www.telbit.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 maja 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca