Literatura

Zmarł Jerzy Reuter

Poznałem go na rybach. Gdy przyszedłem na swoje stare miejsce zauważyłem, że ktoś zarzucił dwie wędki. Moje stanowisko było zajęte. Nic bym nie miał przeciw, bo co mi tam jakieś miejsce obsikane, zaznaczone, że już nikomu nie wolno wejść i wędkować. Bo cóż by wielkiego się stało, ale wędki stały samotnie, bez właściciela. – czytam jeden z tekstów wydanej w 2009 roku antologii Plezantropii, [bez tytułu]. Tekst, a raczej jego pierwszy akapit sygnowany jest nazwiskiem Jerzy Reuter i pozostaje już tylko smutno się uśmiechnąć, jak pięknie zobrazował nam wtedy brak, a teraz sam do braku się przyczynił.

 

 

Przekazuję Państwu informację, że wczoraj, 25 kwietnia, zmarł Jerzy Reuter, pisarz, autor słuchowisk, dramaturg. Publikował między innymi w: „Akcent”, „Portret”, „Wyspa” „Szafa”, „Aspiracje”, „Kozirynek”, „Znaj” – pismo Stowarzyszenia Autorów Polskich, „Midrasz”, „New Light Times”, „Kurier galicyjski – Lwów”, „Rzeczpospolita Kulturalna – Londyn”, „Polish Daily News” – USA, ”Przegląd Australijski”. Jest stałym współpracownikiem Gazety Krakowskiej.

Był też stałym bywalcem wirtualnych miejsc, poświęconych kulturze i przede wszystkim pisaniu.

 

Ale wie pan co? Pan wie? Ja panu powiem, że nie spotkałem w życiu tak porządnego człowieka. To był bardzo porządny człowiek. – tak zakończył Ząb Narwala, niech i tak po zakończeniu myślą o nim ludzie.

 

 

Zdjęcie z: pulsmiasta.com


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
inCrudo
inCrudo 26 kwietnia 2012, 16:44
[*]
kamil
kamil 26 kwietnia 2012, 17:09
Naprawdę solidny prozaik, dobry zmysł reporterski. Pokazał mi Tarnów w fascynującym świetle.


,,Wybierzecie czterech wojowników i skoro świt rozjadą się na cztery strony świata. Każdy z nich ma dostać rozkaz wyszukania godnego miejsca i pochowania ciała. Niech każdy z nich myśli, że wiezie ciało Wodza. Niech złożą przysięgę milczenia. W ten sposób nikt nigdy nie dowie się, gdzie spoczywa Dżyngis Chan. Rzekłem! "
Anna Jakubczak vel RattyAdalan
Anna Jakubczak vel RattyAdalan 29 kwietnia 2012, 23:51
[*] pokój jego duszy... :(
Aniołek 30 kwietnia 2012, 16:48
[*]
przysłano: 26 kwietnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca