Literatura

Once Upon a Deadline in Translation

 

Once Upon a Deadline in Translation to maraton pisarski, którego celem jest stworzenie krótkich form literackich inspirowanych miejską podróżą. Tegoroczna gdańska edycja jest kontynuacją wydarzenia, które zostało zainicjowane w Sydney w 2005 roku. Pierwsza odsłona, w której uczestniczyli Polacy, miała miejsce w Southend-on-See (UK) w 2011 roku, jako część festiwalu Polish Arts Festival. W tym roku maraton odbędzie się w dwóch miastach. Najpierw pięciu Brytyjczyków będzie miało okazję poznać Gdańsk, potem polscy pisarze wybiorą się do Southend-on-Sea.

25. sierpnia Brytyjscy pisarze będą mieli łącznie 6 godzin, aby stworzyć trzy-stronicowy tekst inspirowany różnymi miejscami Gdańska. Może spotkasz ich w Stoczni, na ulicy Mariackiej, w Akademii Muzycznej lub w kościele?

Prezentacja powstałych teksów odbędzie się w niedziele 26. sierpnia o 19.30, podczas finisażu wystawy Grass - Akwarele w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa | G4.

Wystawa Grass - Akwarele to przede wszystkim wybrane akwarele ilustrujące dwie książki Noblisty – zbiór esejów "Moje stulecie" i zbiór poezji "Rzeczy znalezione" oraz prace  z wczesnego okresu twórczości Noblisty. Wystawę uzupełniają akwarele z lat pięćdziesiątych, doskonale ilustrujące rozwój artystyczny Grassa.

Wystawa dzięki wspaniałomyślności Domu Grassa i Forum Literatury i Sztuki w Lubece.

Rezultaty maratonu pisarskiego prezentowane w czasie finisażu wystawy Grass - Akwarele

MIEJSCE: Gdańska Galeria Güntera Grassa, ul. Szeroka 34/35, 36, 37, Grobla I 1/2

DATAL 26.08.2012, godzina 19:30

WSTĘP WOLNY


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca