Literatura

Spotkanie z Rafałem Dębskim

 

rafalWydawnictwo Fabryka Słów oraz Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Rafałem Dębskim. 

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 20 sierpnia o godzinie 17:00 w Miejskiej Bibliotece w Sopocie na ulicy Obrońców Westerplatte 16.


Rocznik '69. Autor kilkudziesięciu opowiadań i dwunastu powieści, w tym sześciu z nurtu literatury fantastycznej. 

Pisarz wszechstronny, dobrze czuje się zarówno w czasach, kiedy Słońce było Bogiem, jak i kiedy człowiek stał się zdobywcą tysięcy słońc. Z wykształcenia i wykonywanego zawodu psycholog, pracuje w gimnazjum, zmagając się ze skutkami lekkomyślnej reformy oświaty. Obok pisania książek jego wielką pasją jest historia, przez którą, niczym w krzywym zwierciadle, postrzega ludzi - ich postawy, emocje, motywacje. Ma wielki apetyt na życie. 

Chciałby osiągnąć wiele i żyć tak, aby nie żałować... Najlepiej nie żałować niczego. Natura wpisała mu w geny potężną dawkę lenistwa. To przesądza o tym, że nie boi się wyzwań i dużo pracuje. Bo dzięki temu może jak najszybciej uporać się z tym, co tak czy inaczej musi być wykonane. 

Niestety, jak już się zdążył przekonać, to działa w obie strony. Praca, niczym owa Ciemność, dostrzegła go, pokochała i zawsze wie, gdzie Rafała znaleźć, dopaść i usidlić. W latach 2009-2012 pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika "Science Fiction, Fantasy i Horror".

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca