Literatura

Pomyśl: literatura! i zaprojektuj książkową instalację

 

Jesteś kreatywny? Lubisz projektować? Masz ciekawe i niekonwencjonalne pomysły? A przede wszystkim – uwielbiasz książki?  Konkurs Pomyśl: literatura! jest właśnie dla Ciebie! W związku z 4. edycją Festiwalu Conrada (22-28 października) zachęcamy artystów: wyprowadźmy książki na ulice, wspólnie sprawmy, aby literatura nie kojarzyła się wyłącznie z biblioteką. Czekamy na projekty oryginalnych instalacji inspirowanych książką i możliwych do realizacji w przestrzeni publicznej. Najciekawsze pomysły zaprezentujemy podczas festiwalu na ulicach Krakowa i w festiwalowych księgarniach. Na zgłoszenia czekamy do 21 września 2012 r. pod adresem pomysl@conradfestival.pl. Zwycięzców poznamy cztery dni później (25 września). Co ważne: autorzy zwycięskich projektów otrzymają pieniądze na ich realizację.

 

Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: indoor (instalacja będzie eksponowana w jednej z festiwalowych księgarni) oraz outdoor (instalację będzie można zobaczyć na Rynku Głównym w Krakowie). – Czekamy na świeże i oryginalne pomysły – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Oceniając projekty będziemy premiować: dopasowanie do charakteru i specyfiki miejsca, możliwość interakcji z odbiorcą, interdyscyplinarność oraz innowacyjność. Zależy nam także, aby projekty były mocno związane z tematem przewodnim konkursu i Festiwalu Conrada. Zachęcamy: Pomyśl: Literatura!

 

Do projektu należy dołączyć: portfolio autora, wizualizację projektu w konkretnej przestrzeni, krótki opis merytoryczny i specyfikację techniczną, a także opis realizacji i uzasadnienie wyboru miejsca realizacji projektu.

 

Spośród wszystkich prac nadesłanych do 21 września, jury złożone z artystów i pisarzy wyłoni dwóch laureatów. Otrzymają oni odpowiednio: 3 tys. złotych (w kategorii: outdoor) i 2 tys. złotych (w kategorii: indoor) na realizację projektów oraz ich prezentację podczas Festiwalu Conrada.

 

Zobacz regulamin konkursu: http://www.conradfestival.pl/pl/4/1/338/pomysl-literatura-i-zaprojektuj-ksiazkowa-instalacje

 

Konkurs towarzyszy 4. edycji Festiwalu Conrada. Przypominamy, że festiwal rozpocznie się 22 października i potrwa tydzień (do 28 października). Udział w wydarzeniu potwierdzili dotychczas m.in.: Noblista Orhan Pamuk oraz Péter Esterházy, Jeannete Winterson, Magdalena Tulli, Michal Viewegh, Dubravka Ugrešić, Oksana Zabużko i Alain Mabanckou.

 

Conrad Festival – jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych literaturze, wspólne przedsięwzięcie Miasta Kraków, Krakowskiego Biura Festiwalowego i Fundacji Tygodnika Powszechnego. Przez blisko tydzień w Krakowie goszczą najwybitniejsze osobistości światowej literatury, a wydarzeniom literackim towarzyszą pokazy filmów związanych z literaturą, wystawy, koncerty oraz wykłady, stanowiące dla prezentowanych twórców lub dzieł literackich dodatkowe, pozaliterackie konteksty. Wśród zaproszonych pisarzy znajdują się zarówno laureaci prestiżowych nagród, jak i autorzy światowych bestsellerów – literatura wysoka spotyka się tu z twórczością popularną, publicystyką, filmem, teatrem i muzyką. Podczas dotychczasowych edycji Festiwalu, z czytelnikami spotkali się m.in.: Pascal Quignard, Etgar Keret, Marjane Satrapi, Per Olov Enquist, Claude Lanzmann, Herta Müller, Amos Oz, Jean Hatzfeld, László Krasznahorkai, a także doborowe grono polskich pisarzy i reportażystów m.in. Wojciech Jagielski, Maciej Zaremba i Mariusz Szczygieł. Już po pierwszej edycji Festiwal stał się rozpoznawalną marką i symbolem wielkiego, międzynarodowego święta literatury. Relacjonują go najważniejsze polskie i europejskie media. Festiwal polecają na swoich łamach m.in.: brytyjski The Guardian oraz szwajcarski Le Courrier, opiniotwórczy tygodnikPolityka zaliczył go do prestiżowego grona 10 wydarzeń kulturalnych w Polsce mających rangę Światowa Liga, a lifestyle’owy Malemen nazwał go wprost Salonem rokuWięcej: www.conradfestiwal.pl

 

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca