Literatura

Nowe kompleksowe opracowanie ,,O Witkacym"

 

Publikacja „O Witkacym” to nie tylko album zawierający znane i nieznane dzieła artysty, ale także monograficzne opracowanie na temat twórcy dokonane przez znaną witkacolożkę dr Annę Żakiewicz. Oprawę graficzną zaprojektował wybitny plakacista i projektant, profesor warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych - Lech Majewski.  

 

Autorka tekstu i koncepcji była współautorką wielkiej wystawy poświęconej Witkacemu w Muzeum Narodowym w Warszawie. Badaczka organizowała pokazy sztuki Witkacego w Barcelonie oraz Petersburgu, a na swoim koncie ma wiele publikacji na temat artysty. Książka jest opowieścią o twórczości malarskiej Stanisława Ignacego Witkiewicza – jednego z najwybitniejszych i najbardziej awangardowych polskich twórców pierwszej połowy stulecia. Znawczyni tematu prowadzi czytelnika przez kolejne etapy twórczości artysty, a opowieść tę ubarwiają ważne dzieła malarskie Witkacego.  

 

Album dostarcza czytelnikom zainteresowanym polską sztuką, kulturą i historią monograficzną publikację poświęconą jednemu z najważniejszych i najbardziej inspirujących twórców początku wieku. Koncepcja książki zakłada przedstawienie dorobku malarskiego Witkacego w układzie chronologiczno-tematycznym, na tle wydarzeń z życia artysty oraz dominujących prądów artystycznych epoki.

 

Materiał ilustracyjny stanowią prace artysty pozyskane z najważniejszych polskich ośrodków będących w posiadaniu witkacjanów – m.in. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, Muzeum Narodowego w Warszawie i Krakowie – a także z kolekcji prywatnych.

Ciekawy projekt graficzny, wysoka jakość edytorska oraz najnowocześniejsze technologie drukarskie gwarantują otrzymanie albumu spełniającego najwyższe oczekiwania odbiorcy i umożliwiającego obcowanie z reprodukcjami wysokiej jakości. Efektem pracy nad albumem jest dostarczenie czytelnikowi zainteresowanemu sztuką dzieła spełniającego wysokie standardy merytoryczno-edytorskie. 

 

Z myślą o zagranicznych odbiorcach, również zainteresowanych twórczością Witkacego, publikacja została przygotowana w wersji polsko-angielskiej.

 

O Witkacym

Anna Żakiewicz

Wydawnictwo Bosz

www.bosz.com.pl

http://www.facebook.com/pages/Wydawnictwo-BOSZ/216418680989


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca