Literatura

Rozpoczyna działalność Pogotowie literackie

 

13 września o godz. 18.00 w siedzibie Fundacji Europejskich Spotkań Pisarzy w Przejściu Garncarskim 2 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach Pogotowia literackiego. Cykl łączący w sobie indywidualne konsultacje dla początkujących autorów z otwartymi dla publiczności premierami książek w nowatorskiej formule rozpocznie Piotr Śliwiński.

 

Pogotowie literackie składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to indywidualne konsultacje gościa Pogotowia z wybranymi przez niego osobami. Na tę zamkniętą część zaproszone zostaną 3-4 osoby, wybrane spośród tych, którzy nadeślą swoje teksty przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: http://portliteracki.pl/formularz/web/. 

 

Utwory zostaną gruntownie przebadane, a w ramach konsultacji zaproszeni uczestnicy otrzymają wskazówki, jak dalej nad nimi pracować. To szansa dla początkujących wrocławskich twórców na spotkanie z najciekawszymi osobowościami polskiej krytyki literackiej, prozy i poezji, a także na otrzymanie cennych uwag do własnych utworów.

 

O godz. 18.00 rozpocznie się druga, otwarta część Pogotowia, na którą zapraszamy wszystkich zainteresowanych literaturą. 13 września Piotr Śliwiński, pierwszy gość cyklu, zaprezentuje i zanalizuje szkic „Urzeczenie czy udręka” ze swojej książki „Horror poeticus” - w ten sposób w Pogotowiu będą odbywać się premiery nowych publikacji.

 

Dotąd utwór z autorskim komentarzem funkcjonował w formie pisanej w Przystani! Teraz pojawi się jako wypowiedź mówiona, a każdy z uczestników spotkania będzie mógł nie tylko usłyszeć teksty z premierowych książek czytane przez samego autora, ale również poznać tajniki ich powstawania. 

 

Kolejne Pogotowie z udziałem Julii Fiedorczuk poświęcone poezji odbędzie się 20 września. Autorka w ramach konsultacji omówi z wybranymi osobami przesłane przez nich wiersze, a o godz. 18.00 dokona „publicznej rozbiórki” jednego z utworów z premierowego tomu poetyckiego „tuż-tuż”.

 

Do 19 września trwa nabór na październikowe konsultacje w ramach Pogotowia literackiego. 4 października odbędzie się translatorskie Pogotowie z Jerzym Jarniewiczem, 18 października Marta Podgórnik przeprowadzi konsultacje dotyczące redaktorskiego opracowania tekstu literackiego. Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na konsultacje!

 

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 13 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca