Literatura

Rolling Stones – Warszawa '67

 

W pierwszych dniach października  w  księgarniach  pojawi się  książka „ROLLING STONES  –  WARSZAWA ’67”, dokumentująca   trzęsienie  ziemi  jakie miało  miejsce  13.04.1967  roku.

 

Tego dnia, w Warszawie odbyły się dwa koncerty zespołu The Rolling Stones, wówczas obok Beatlesów najpopularniejszej grupy świata. O skali wydarzenia świadczy fakt, że znawcy dzielą dzieje polskiej muzyki rozrywkowej i naszej obyczajowości na „przed” i „po” tych koncertach. Inni przyrównują je do  lądowania  UFO niemal w  centrum  szaroburej  komuny.

Koncerty te obrosły w liczne legendy i zagadki, które w książce znajdują swoje rozwiązanie.

 „ROLLING STONES  –  WARSZAWA ’67” to autorska opowieść Marcina Jacobsona składająca się z relacji kilkudziesięciu prominentów, dziennikarzy, muzyków i zwykłych ludzi „z ulicy”,  którym udało się dostać do Sali Kongresowej - m.in. Andrzej Olechowski, Wojciech Mann, Zbigniew Namysłowski, Maria Szabłowska, Paweł Brodowski, Ryszard Poznakowski, Maria Szabłowska, Wojciech Gąssowski - wzbogacona o ówczesne komentarze i recenzje prasowe.   

  To również wspaniały album fotograficzny, na który złożyło się ponad sto, przeważnie nie publikowanych, zdjęć: Stanisława Dąbrowieckiego, Leszka Fidusiewicza, Marka Karewicza, Janusza Klejnego, Cezarego Langdy i Jarosława Tarania.

 

Książkę tę czyta jak dobrą powieść, a ogląda jak album rodzinny.

 

Wydawca przygotował specjalną, numerowaną edycję dla kolekcjonerów zawierającą dodatkowo: wersję angielską wszystkich tekstów, reprint oryginalnego afisza oraz osiem czarno-białych reprodukcji fotograficznych, a wszystko to zapakowane w eleganckie pudełko.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 września 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca