Literatura

Listopadowe premiery wydawnictwa SQN

„Feed. Przegląd końca świata” jest thrillerem politycznym z horrorem w tle, okraszonym dużą dawką humoru. Ale przede wszystkim jest to historia dwójki rodzeństwa, profesjonalnych reporterów, podążających za prawdą tropem usłanym trupami… niekoniecznie martwymi.
 
„Świt żywych trupów” Romero, „Martwe zło” Raimiego czy „28 dni później” Boyle’a – to co było fikcją, stało się rzeczywistością. Czy wiedza wyniesiona z klasycznych horrorów pomoże ludzkości przetrwać apokalipsę?
 
Rok 2014. Wynaleźliśmy lek na raka. Pokonaliśmy grypę i przeziębienie. Niestety stworzyliśmy też coś nowego, strasznego, coś, czego nikt nie mógł zatrzymać. Infekcja rozprzestrzeniła się szybko, wirus przejmował kontrolę nad ciałami i umysłami, wydając jedno tylko polecenie: jedz!
 
Upłynęło ponad 20 lat. Georgia i Shaun Masonowie stają przed życiową szansą — są na tropie mrocznej konspiracji stojącej za wybuchem infekcji. Prawda musi wyjść na jaw, nawet jeśli jest śmiertelna.
 
Mira Grant, pisarskie objawienie roku 2011, fantastycznie kreuje świat, w którym media tradycyjne niemal zupełnie tracą na znaczeniu, a zastępuje je… Najlepiej przekonajcie się sami!
 
Po lekturze Feed jestem pewien jednej rzeczy: z dziką radością przeczytam drugi
tom tej historii. Zainfekowała mnie!
– Jakub Ćwiek
 
 
 

„Mądrości Shire” to poradnik, który uczy jak wieść cudowne życie wzorując się na tolkienowskich hobbitach.
Piwo, jedzenie i przyjaciele – trzy rzeczy, które każdy szanujący się hobbit wymieni jako najbliższe swojemu sercu (prawdopodobnie w tej właśnie kolejności).
 
„Mądrości Shire” skupiają się także na innych ważnych dla niziołków sprawach. Przeczytacie o odwadze, życiu w zgodzie z naturą i odwiecznej walce dobra ze złem. Będziecie mieli również okazję zapoznać się z tajemniczym tematem romansów w Shire. Oddając się lekturze dojdziecie do wniosku, że hobbici to świetny wzór do naśladowania. 
 
Podobnie jak pracowici i egalitarni mieszkańcy Shire, my także posiadamy potencjał do stworzenia dobrze prosperującej i trwałej społeczności, szczęśliwych i zdrowych rodzin oraz do rozmyślnego rozwijania karier, tak żeby nie powodować konfliktów z moralnością.
 
Nawet najmniejsza osoba może być równie mężna, co Jeździec Rohanu.
 
W jakim stopniu proste przyjemności, jak prace w domowym ogródku, długie spacery lub spożywanie przepysznych posiłków z najbliższymi wpływają na poziom Twojego zadowolenia? Dlaczego we własne urodziny lepiej jest rozdawać prezenty, a nie je przyjmować? W jaki sposób możemy ponieść brzemię naszego „Pierścienia” nie poddając się jego zgubnemu wpływowi? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań odnajdziecie w „Mądrościach
Shire”.
 
Dobre książki urozmaicają życie, świetne książki je zmieniają.
Życie Noble Smitha najwyraźniej zostało zmienione pod wpływem lektury
dzieł J. R. R. Tolkiena, a ta książka jest tego zachwycającym
wynikiem. Zabawna ale pełna pasji celebracja pewnych trwałych
wartości, szlachetnych poświęceń i prostych przyjemności.
– Mark Salzman, autor Żelaza i Jedwabiu
 
 
 

„The Playbook. Podręcznik podrywu” to już druga wydana w Polsce książka sławnego z serialu „Jak poznałem Waszą matkę” Barneya Stinsona.
Od zarania dziejów mężczyzna szukał odpowiedzi na najważniejsze z pytań: „Czemu tutaj jestem… zamiast pukać laski?”. Koniec poszukiwań. Teraz, z pomocą Playbooka, będziesz mógł podejść do każdej pięknej kobiety, odkryć jej największe pasje i wykorzystać je w celu namówienia jej na przespanie się z Tobą. Opanujesz ponad 75 technik uwodzenia opracowanych przez guru podrywu i generalnie spoko gościa, Barneya Stinsona, gwarantujących zostanie Don Juanem z prawdziwego zdarzenia.
 
Na tych stronach opisane są wszystkie przekręty, kanty, szwindle,
oszustwa, zagrywki, machlojki, podstępy i wkręty, jakich kiedykolwiek
użyłem bądź mam nadzieję użyć w celu wyrywania lasek i dobijania z nimi
interesu, jeśli wiesz, o co mi chodzi… Teraz, jako altruistyczny akt
miłosierdzia, daruję Ci ten rozkoszny skarb w formie przystępnego
poradnika.
- Barney Stinson

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca