Literatura

Rodzina podróżników - Asia i Edi Pyrek

 

MUZEUM EMIGRACJI w Gdyni

zaprasza na spotkanie z cyklu

STACJA EMIGRACJA

książka - spotkanie - dyskusja

goście: Asia i Edi Pyrek z synem Mateuszem

książka: „Światy Równoległe. Czyli w sześć miesięcy prawie dookoła świata”

 

29 listopada, czwartek, godz. 17.00 | Dworzec Morski w Gdyni, ul. Polska 1


Muzeum Emigracji zaprasza 29 listopada na godz. 17.00 na spotkanie z Asią i Edim Pyrek, którzy razem z dwuletnim Mateuszem odbyli zuchwałą, półroczną wyprawę przez trzy kontynenty. Spotkanie z rodziną podróżników poprowadzi Włodzimierz Raszkiewicz w Dworcu Morskim w Gdyni – miejscu, które było początkiem wielu niezwykłych podróży do nowego świata.

 

Śmiała podróż Asi, Ediego i Mateusza Pyrek będzie punktem wyjścia do rozmowy o tym dlaczego podróżujemy, czego doświadczamy w podróży, jak nas to zmienia a także… kim byli niezwykli Polacy, których na swojej drodze spotkała żywiołowa rodzina podróżników. Dla tych, którzy marzą o dalekich krajach a powstrzymuje ich praca, finanse bądź rodzina, będzie to również okazja do  zadania wszelkich pytań, które nurtują podróżników przyszłych i obecnych.

 

Małym gościem spotkania będzie także trzyipółletni Mateusz, który wspólnie z rodzicami poznawał Brazylię, Peru, Chile czy Australię.  Będziemy mieli szansę dowiedzieć się czy sześciomiesięczna przygoda wpłynęła na niego w jakiś szczególny sposób, jakie nowe słowa opanował, jak wygląda egzotyka widziana oczami małego chłopca.

 

Swoje przygody rodzina Pyrek opisała w bogato ilustrowanej książce „Światy równoległe. Czyli w sześć miesięcy prawie dookoła świata” wydanej przez National Geographic.  

Listopadowej Stacji Emigracji towarzyszyć będzie pokaz zdjęć autorstwa Asi Pyrek, które najlepiej oddają atmosferę i barwy ich podróży. Poprzez fotografie przybliżymy również historie ludzi, którzy nadali wyprawie tak wyjątkowy charakter.

                                          

Muzeum Emigracji organizuje transport z dworca PKP Gdynia Główna do Dworca Morskiego i z powrotem zabytkowym autobusem Mercedes Benz O305 (rocznik 1974). Ze względu na ograniczoną ilość miejsc chętnych obowiązują zapisy:biuro@muzeumemigracji.pl lub +58 623 31 79.

 

O książce

Światy Równoległe to opis sześciomiesięcznej podróży prawie dookoła świata. (…) Ta podróż to przede wszystkim ludzie - Polacy, których historie zbieraliśmy dla Muzeum Emigracji w Gdyni. Po drodze poznaliśmy m.in. polskiego inżyniera, który wymyślił elektroniczny termometr, krakowskiego Disneya z Australii, rodzinę szalonego artysty, który postanowił zrobić największy na świecie pomnik i wyrzeźbić go w skale, laureata Nobla za badania brudu w pępku, znajomego Marszałka Piłsudskiego, artystę, który zamienił Nieskończoność w nową figurę geometryczną, architekta projektującego dom dla Billa Gatesa, oraz kobietę, której życie zmieniły delfiny. Trafiliśmy na ślady polskiego chrześniaka Vasco da Gamy i na Polaka ratującego dzieci ulicy w Limie. Poznaliśmy nauczyciela tańca Patricka Swayze i polskiego dyrygenta opery w Sydney oraz innych - powstańców warszawskich, więźniów obozów koncentracyjnych, laureatów Pulitzera i filmowców, mistyków, naukowców, ekonomistów, filantropów i artystów. I to o nich jest ta książka. [opis wydawcy]

 

wstęp wolny


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 23 listopada 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca