Literatura

Nicole Kidman zagra w ekranizacji powieści Kevina Wilsona

 

Nicole Kidman w ekranizacji powieści Kevina Wilsona

 

W listopadzie na polskim rynku ukazała się bestsellerowa powieść

Kevina Wilsona - „Rodzina na pokaz” (wyd. Prószyński i S-ka). Powstaje

ekranizacja książki, w której jedną z głównych ról zagra Nicole Kidman.

 

Scenariusz do filmu na podstawie powieści „Rodzina na pokaz” napisał David Lindsay-Abaire, z którym Nicole Kidman spotkała się już na planie filmu „Między światami”. Rola w tym dramacie przyniosła aktorce nominację do Oscara. Tym razem Kidman nie tylko wcieli się w jedną z głównych ról, ale będzie też współproducentką obrazu.

 

Książka „Rodzina na pokaz” Kevina Wilsona to pełna ciętego humoru, niezwykle oryginalna i wzruszająca powieść o ludziach rozdartych między tym, co najbardziej kochają. To historia Annie i Bustera, dwojga dorosłych dzieci Caleba i Camille - adeptów sztuk scenicznych, dla których sztuka jest ważniejsza od wszystkiego, nawet od dzieci. Gdy po latach problemy zawodowe i osobiste zmuszają Annie i Bustera do powrotu pod rodzinny dach, Caleb i Camille postanawiają zaangażować ich w przygotowania do swojego finałowego, najbardziej spektakularnego popisu. Artystyczne ambicje rodziców szybko doprowadzają do konfliktu. Fangowie wreszcie będą musieli zdecydować, co jest dla nich ważniejsze: rodzina czy sztuka.

 

Doceniona przez krytyków literackich i czytelników, „Rodzina na pokaz” trafiła m.in. na listę dziesięciu najlepszych książek roku magazynów „The Time”, „People”, „Esquire” i „Publishers Weekly”. Książkę do swych ulubionych lektur zalicza Nick Hornby:

„Rodzina na pokaz” to jedna z moich ulubionych powieści: zabawna, mądra, pomysłowa, poruszająca, po prostu genialna. Biegnijcie do księgarni!

 

Kevin Wilson jest autorem utytułowanego wieloma nagrodami zbioru opowiadań „Tunneling to the Center of the Earth” oraz wykładowcą uniwersyteckim i organizatorem konferencji dla pisarzy. Mieszka z żoną, poetką Leigh Anne Couch, i synem Griffem w Sewanee, w stanie Tennessee.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 grudnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca