Literatura

Poczytalność: spotkanie ze Szczepanem Twardochem

15 marca 2013 (piątek), godz. 18:00

Rondo Sztuki, Rondo im. gen. J. Ziętka 1, Katowice

Poczytalność: spotkanie ze Szczepanem Twardochem

 

 

Już od kilku lat katowicka Galeria Rondo Sztuki aktywnie włącza się w promocję literatury organizując cykl spotkań z pisarzami, tłumaczami, wydawcami pod nazwą POCZYTALNOŚĆ. Naszymi gośćmi byli m.in. Sylwia Chutnik, Agnieszka Drotkiewicz, Jacek Hugo- Bader, Marcin Świetlicki, Mikołaj Łoziński.

Z nowym rokiem ruszamy z kolejnymi spotkaniami. Już 15 marca, o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie ze Szczepanem Twardochem- tegorocznym laureatem Paszportu Polityki w kategorii literatura za książkę „Morfina”.

 

Szczepan Twardoch w „Morfinie” osiągnął rzecz rzadką w polskiej prozie - wykreował antybohatera, którego nie sposób nie lubić. Młody pisarz tak jak najwięksi – Witkacy, Gombrowicz, Littell – potrafi ukazać słabego, rozdartego człowieka wplątanego w wielką historię. Szalona, transowa i odważna powieść.

"Morfina" to brawurowa powieść, która nie ma nic wspólnego z tanim demitologizowaniem polskiej historii narodowej. Szczepan Twardoch kreśli uniwersalny portret człowieka, usiłującego wyrwać własną tożsamość ze szponów matki, kochanek, żony i wreszcie - Historii. – culture.pl

 

Szczepan Twardoch – pisarz, felietonista, urodzony w 1979r. Studiował socjologię i filozofię na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Opublikował sześć powieści i parę zbiorów opowiadań. Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku.

 

 

Spotkania z cyklu Poczytalność odbywają się w księgarni „Zła Buka”, która znajduje się w holu galerii Rondo Sztuki (poziom 0).

 

Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 6 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca