Literatura

„Book it!”– spotkanie z Tomaszem Budzyńskim

„Book it!” 
– spotkanie z Tomaszem Budzyńskim oraz projekcja filmu „Podróż na wschód”

 

Kiedy: czwartek, 28 lutego 2013, godz. 18:00

Gdzie: Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5a, Lublin

Wstęp wolny

 

Pierwszy Book it! w nowym roku będzie okazją do spotkania z jedną z najciekawszych, ale też najbardziej enigmatycznych postaci polskiej sceny alternatywnej - Tomaszem Budzyńskim. Tradycyjnie już, pretekstem do spotkania będzie książka autorstwa naszego gościa – „Soul Side Story” – wydana w 2011 roku nakładem wydawnictwa In Rock, ale też pełnometrażowy film artysty – „Podróż na Wschód”, nawiązujący tytułem do jednego z najsłynniejszych utworów Armii. 
Tematów do rozmowy nie powinno zabraknąć, bo i wątków, jakich dotyka Budzyński w obu dziełach, jest co najmniej kilka. „Podróż na Wschód” to z jednej strony film fabularnie oparty na opowiadaniu „Maszynista Grot” Stefana Grabińskiego, z drugiej fascynująca, 25-letnia historia zespołu Armia. Natomiast „Soul Side Story” to ponad 400 stronicowa biografia Budzyńskiego – artysty wszechstronnego, malarza, poety, filozofa, wreszcie muzyka, lidera kultowej Siekiery, wspomnianej już Armii, 2Tm 2,3 czy formacji Budzy i Trupia Czaszka.

Lutowy Book it! będzie zatem stanowić ciekawą propozycję zarówno dla wszystkich fanów krajowej sceny niezależnej, wychowanych na punkowej Siekierze czy Armii, jak i dla entuzjastów sztuki czy literatury.  

 

Program:

18.00 – projekcja filmu „Podróż na wschód” w reż. Tomasza Budzyńskiego, czas 103’

20.00 – spotkanie z artystą, prezentacja książki „Soul Side Story”, wydawnictwo In Rock

 

 

„Book it! – kilka zdań o muzyce” 
 

Muzyka jest sztuką, która mówi zwykle sama za siebie, czasem jednak, aby lepiej ją zrozumieć, warto dowiedzieć się więcej na temat rzeczywistości w której powstawała, poznać konteksty towarzyszące jej, oddać głos autorom, wykonawcom czy znawcom.  Doskonałą okazję do tego stanowi cykl Book it!

 

„Book it! – kilka zdań o muzyce” to cykl wieczorów autorskich poświęconych życiu i twórczości znanych artystów polskiej sceny muzycznej. W Warsztatach Kultury spotykamy się więc z  autorami lub bohaterami niedawno wydanych książek o tej tematyce.

Pretekstem i fundamentem każdego spotkania jest rozmowa o książce, ale też o życiu, kulturze, muzyce i ludziach. Za każdym razem będzie inaczej, niekiedy dostaniemy barwne opisy czasów w których przyszło tworzyć zaproszonym gościom, innym razem zabawne anegdoty ze światka artystów, a czasem prawdziwie przejmujące, prywatne historie. Czasem muzycy podzielą się z nami wspomnieniami z tras koncertowych, a czasem życiową mądrością i refleksjami na ważne tematy. Jak to też w życiu bywa, jedni wyrywają się do zabrania głosu sami, innych trzeba trochę pociągnąć za język, oswoić, a następnie zamienić się w słuch. 

 

Każde ze spotkań składa się z kilku części, które wspólnie stworzą barwne obrazy zapraszanych gości, gatunków muzycznych i historii polskiej sceny muzycznej. Obok rozmów i dyskusji, można zobaczyć unikalne filmy, a  często wieczory kończą niezwykle intymne i niepowtarzalne koncerty.

 

Book it! to także czas, który warto zarezerwować na stałe w swoim kalendarzu, gdyż z artystami i ich historiami spotykamy się co miesiąc, zawsze w czwartki.

 

 


www.warsztatykultury.pl


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca