Literatura

Nowy numer Dodatku Literackiego Gdyni


 


Przed nami kolejny numer Dodatku Literackiego - Gazety Nagrody Literackiej Gdynia. Tradycyjnie w periodyku nie zabraknie laureatów oraz nominowanych do gdyńskiego lauru, a także dyskusji wokół literatury. 


"Bawi mnie obserwowanie, jak szamoczemy się w sidłach pojęcia "przezroczystości", czy "transparentności" aplikowanych do polityki przede wszystkim. Od lat śledzę to na przykładzie Francji; gdy pisałem "Przezroczystość", prowadziłem dziennik użycia tego pojęcia we francuskich mediach, jego frekwencja była zadziwiająca, było to słowo-omnibus kursujące we wszystkich dyskursach..." - Marek Bieńczyk w rozmowie z Krzysztofem Siwczykiem.

 

"Poezja gniewu: języki zysków, języki strat (na marginesach wierszy Kiry Pietrek) - tekst Jakuba Skurtysa

"Zagłada Borgiów w 2012 (Szyderca)" - fragment prozy Anatola Ulmana

"Dziesięc lat milczenia (w sensie - niewydawania książki znowymi wierszami, ale i praktycznie bez ich pisania), to doświadczenie dobre. Zbierałem słowa, obrazy, myśli, zdarzenia, pomysły, one się rozrastały w jeden kilkudziesięciostronicowy plik, co potem spowodowało konieczność nielichego wysiłku, by z owej całości powyjmować poszczególne wiersze..." - rozmowa z Marcinem Baranem 

Ponadto w numerze: wiersze Tadeusza Dąbrowskiego, Tomaza Salamuna i W. H. Audena, feslietony Marka Adamca, Szczepana Kopyta, Marka K. E. Baczewskiego, recenzje książek a taże komiks.

Dodatek będzie kolportowany 17 czerwca jako bezpłatny insert w "Dzienniku Bałtyckim" (Trójmiasto) oraz w "Polsce - Metropolii Warszawskiej". Również tego dnia periodyk będzie do pobrania na www.nagrodaliterackagdynia.pl.

 

Jednocześnie przypominamy, że już za tydzień (20 - 22 czerwca) rozpoczyna się szósty Festiwal "Literaturomanie - Dni Nagrody Literackiej Gdynia". Wśród gości pojawią się m.in. Wojciech Jagielski, Justyna Bargielska czy Marek Bieńczyk. Podczas imprezy będą dostępne także archiwalne wydania "Dodatku".

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 czerwca 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca