Literatura

Ruszyła czytelnia wizualna Fundacji Nizio

Fundacja Nizio zaprasza do uruchomionej właśnie czytelni otwartej dla wszystkich zainteresowanych kulturą, praktykami miejskimi i architekturą. To pierwsze tego typu miejsce po prawobrzeżnej stronie Warszawy.

 

Wizualna czytelnia działa w siedzibie Fundacji Nizio mieszczącej się w historycznych przestrzeniach kamienicy przy Inżynierskiej 3/4, gdzie ulokowały się też Galeria Nizio, pracownia architektoniczna Nizio Design International oraz uruchomiona w sierpniu marka wnętrzarska Nizio Interior. Wszyscy zainteresowani wciąż powiększającymi się zbiorami czytelni mogą zapoznać się z nimi zasiadając w pieczołowicie odrestaurowanych fotelach z dawnych warszawskich sal teatralnych. W siedzibie Fundacji można w komfortowych warunkach poczytać i przejrzeć publikacje, książki oraz albumy takich wydawców, jak, m.in. Fundacja Bęc Zmiana!, 40 000 Malarzy, Słowo/Obraz/Terytoria, Karakter, Fundacja Centrum Architektury, Narodowe Centrum Kultury czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej.

 

Aktualnie czytelnia ma w swoich zbiorach blisko 100 tytułów, a pozycji wciąż przybywa. W założeniach Fundacji Nizio czytelnia jest miejscem darmowej dystrybucji wiedzy i miejscem spotkań. Ma przyciągać nie tylko okolicznych mieszkańców i młodzież, ale też aktywistów, którzy skierowali swoją uwagę i działania właśnie na Pragę.

 

Fundacja jest otwarta na prowadzenie dyskusji wokół zebranych tytułów i nowości wydawniczych oraz organizowanie spotkań autorskich. Oprócz 120-metrowej przestrzeni Fundacji do dyspozycji odwiedzających już niebawem zostanie oddany także teren na dziedzińcu kamienicy, tak by można było czytać wygrzewając się w praskim słońcu.

 

W czytelni wizualnej Fundacji Nizio dostępny jest również bezprzewodowy internet, projektor i sala dostosowana do prezentacji, dzięki czemu łatwo może się ona przekształcić w przyjazne miejsce pracy i wymiany doświadczeń, dla której pretekstem będą zgromadzone książki.

 

Pełna lista tytułów znajduje się na fanpage'u fundacji na Facebooku:

https://www.facebook.com/FundacjaNizio

 

Fundacja Nizio została założona przez Mirosława Nizio, architekta i designera, który przestrzeń na Inżynierskiej 3/4 wybrał na miejsce działań związanych z promocją kultury i sztuki, która integrować ma różne środowiska twórcze i lokalną społeczność. Głównym obszarem działań fundacji jest miasto, tworzone na styku architektury i użytkowania jej społecznie.

 

Wszelkie pytania, prośby o rezerwacje poszczególnych publikacji a także zgłoszenia od wydawców prosimy kierować na adres e-mail: fundacja@nizio.com.pl lub pod numer: 696 028 166.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca