Literatura

Bonowicz wraca z nowym tomem

Wojciech Bonowicz przygotowuje premierowy tom wierszy, który jesienią tego roku wyda Biuro Literackie. Będzie to szósta książka autora wydana przez wrocławskie wydawnictwo. Aktywność poety uzupełniają wybory jego wierszy: ubiegłoroczny Władysława Sebyły i tegoroczny Bartosza (Fisza) Waglewskiego w seriach 44. Poezja polska od nowa i 33. Piosenki na papierze.      

 

Nowa książka, nosząca tytuł Echa, przynosi blisko trzydzieści wierszy, które powstawały przez kilka ostatnich lat (poprzedni premierowy tom Polskie znaki ukazał się w 2010 roku). Ich głównym motywem jest dialog z innymi poetami, ale też – z własnym doświadczeniem i rozumieniem zadań poezji.

 

Wojciech Bonowicz urodził się w 1967 roku w Oświęcimiu. Jest poetą i dziennikarzem. W 1995 roku został laureatem pierwszej nagrody konkursu poetyckiego im. K. K. Baczyńskiego. Wydał książki poetyckie: Wybór większości (1995), Hurtownia ran (2000), Wiersze ludowe (2001), Pełne morze (2006), Hurtownia ran i Wiersze ludowe (2007), Wybór większości i Wiersze z okolic (2007) i Polskie znaki (2010).

 

Za tom Pełne morze otrzymał w 2007 roku Nagrodę Literacką Gdynia. Jest też m.in. autorem książki dla dzieci Bajki Misia Fisia (2012). Stale współpracuje z „Tygodnikiem Powszechnym” (jako felietonista), miesięcznikiem „Znak” oraz TVP Kultura. Mieszka w Krakowie.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 sierpnia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca