Literatura

„Zakazane imperium” Nelsona Johnsona już 9 października w księgarniach

 

 

„Gdyby ludzie przybywający do miast chcieli, by nauczano ich Biblii, umożliwilibyśmy im to. Nikt nie prosił jednak nigdy o takie nauki. Wszyscy chcieli alkoholu, kobiet i hazardu.” Tak zaczyna się „Zakazane imperium” Nelsona Johnsona, opowieść o Atlantic City, na podstawie której powstał scenariusz serialu telewizyjnego o tym samym tytule emitowanego przez HBO.

 

„Zakazane Imperium” to historia jednego z przywódców Atlantic City  i opowieść o Ameryce wielkich marzeń i możliwości. Do rąk czytelników trafia historia miejsca, gdzie można było osiągnąć wszystko - zakładając, że ma się odpowiedni kapitał i koneksje. Autor prowadzi przez kolejne etapy rozwoju miasta, skupiając się na historycznych faktach. Począwszy od czasów, gdy ulicami pędzono bydło, a jedyną możliwością dotarcia do miasta była jedna linia kolejowa, przez okres największego rozkwitu, gdy Atlantic City stało się centrum amerykańskiej rozrywki, aż po czasy kryzysu i próby odbudowy jego dawnej świetności, gdy sam Donald Trump stał się ważnym graczem na hazardowej scenie miasta.

 

Autor w chronologicznym porządku przedstawia kolejne wielkie nazwiska, które budowały potęgę miasta: założyciela Atlantic City - Jonathana Pitneya, który widział je jako nadmorski kurort, czy Louisa Kuehnle, który stworzył podwaliny pod imperium Nucky Johnsona. Autor pamięta również o współczesnej historii miasta: zdradza szczegóły pojawienia się Donalda Trumpa w Atlantic City i kulisy jego wielkich inwestycji, opisuje biznesowe rozgrywki Merva Griffina.

 

„Zakazane imperium” to przede wszystkim książka o samym Atlantic City - mieście gdzie władze sprawowali kolejni bossowie, a w czasach prohibicji mieszkańcy bez ograniczeń mogli zaserwować sobie mocnego drinka. To historia stolicy amerykańskiej rozrywki, która zawsze potrafiła stawić czoła największym kryzysom i stała frontem do przyjezdnych, spełniając ich najskrytsze pragnienia, zawsze jednak pobierając za nie sowitą opłatę.

 

Nelson Johnson przez ponad trzydzieści lat praktykował prawo, jednocześnie aktywnie uczestnicząc w życiu politycznym Atlantic City i hrabstwa Atlantic. Jako adwokat pracował dla Urzędu Atlantic City w czasie, gdy musiano wydać wiele pozwoleń na prowadzenie kasyn. Ta praca zainspirowała go do napisania obiektywnej politycznej historii miasta. Praca nad książką zajęła mu blisko dwie dekady.

 

Autor: Nelson Johnson

Tytuł: „Zakazane imperium”

Tłumaczenie: Małgorzata Szubert

Cena Detaliczna: 34,99 PLN

Premiera: 9 października

Książka zawiera kolorową wkładkę ze zdjęciami z serialu

 

Kontakt dla mediów:

 

Piotr Kowalewski Business&Culture

p.kowalewski@businessandculture.pl

tel.: 534919109

 


przysłano: 18 września 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca