Literatura

„Banksy. Nie ma jak w domu” Steve'a Wrighta ponownie dostępne od 20 listopada!

 

 

Banksy. Nie ma jak w domu to jedyna w Polsce pozycja opowiadająca o początkach „kariery” kontrowersyjnego artysty. 20 listopada 2013 do księgarń trafi nowe rozszerzone wydanie, wzbogacone o niepublikowany nigdy dotąd materiał. Fani Banksy’ego będą mogli nacieszyć oczy nowymi zdjęciami prac brytyjskiego writera. Wydawnictwo SQN dbając o walory estetyczne postawiło również na odświeżoną szatę graficzną publikacji: klimatyczna okładka i twarda oprawa doskonale dopełniają całości.

 

Steve Wright, opisuje początki kariery Banksy’ego w kontekście miasta, w którym rozpoczął swoją działalność - Bristolu. Tłumaczy, dlaczego jego twórczość ma tak duży wpływ na kulturę, przygląda się celom, jakie Banksy stawia swojej działalności i temu, w jaki sposób je wyraża, używając ciętego języka i wykazując ludzkie podejście do problemów.

 

 

 

Banksy. Nie ma jak w domu (wyd. 2)

Banksy i Bristol. Home Sweet Home


 

Autor: Steve Wright

Tłumaczenie: Paulina Makles

Język oryginału: angielski

Wydawnictwo: SQN

Liczba stron: 128

Data wydania: 20 listopada 2013

ISBN: 978-83-7924-109-5

Cena: 54,90

 

 

 

 

Album Nie ma jak w domu jest pozycją niezwykłą.

- Ewelina Konior, WP.PL

 

 

Nie ma jak w domu – hołd dla sztuki Banksy’ego i wnikliwy obraz artysty, który znany jest z tego, że nic o nim nie wiadomo.

 

Nie ma jak w domu to nie tylko zbiór prac Banksy’ego z Bristolu, miasta, w którym wraz z innymi twórcami rozpropagował oryginalną, nowojorską scenę hiphopową. To przede wszystkim próba uchylenia rąbka tajemnicy nadal otaczającej jednego z najbardziej kon­trowersyjnych artystów na świecie.

 

Ta książka to wyraz uznania dla sztuki Banksy’ego. Tłumaczy, dlaczego jego twórczość ma tak duży wpływ na kulturę, opisuje cele, jakie Banksy stawia swojej działalności, i sposób ich wyrażania: bezpośredni, niemal okrutny i niezmiennie trafiający w sedno. Autor śledzi rozwój kariery Banksy’ego, począwszy od jego inspiracji leżących w zadziwiająco bogatej tradycji bristolskiego graffiti i muzyki. Opowiada historię widzianą oczami ludzi, którzy wywodzą się z małego miasta, ale udało im się osiągnąć międzynarodowy sukces.

 

Nie ma jak w domu jest najobszerniejszą pozycją dotyczącą początków sztuki Banksy’ego. Zawiera ponad sto zdjęć jego bristolskich prac, których część nie została nigdy wcześniej opublikowana, jak również fotografie samego artysty przy pracy.

 

Drugie wydanie książki wzbogacono o kilkanaście stron dodatkowego, unikatowego materiału i zupełnie nowe zdjęcia.

 

Nakładem wydawnictwa SQN ukazał się jeszcze album Wojna na ściany, czyli zbiór najlepszych prac Banksy’ego z autorskim komentarzem, tworzącym swoisty manifest artysty.

 

O autorach:

Steve Wright jest redaktorem działu kulturalnego „Venue Magazine”. W swojej książce opowiada o korzeniach Banksy’ego, artysty, który jest jak duch. Kiedy już mamy wrażenie, że złapaliśmy go za ramię, w ręku zostaje nam tylko skrawek ubrania, a w oddali słychać śmiech. Pewne jest jedno: gdzieś na świecie, być może w tej chwili, być może za moment, Banksy znowu coś zmaluje.

 

Wydawca w Polsce:

Wydawnictwo SQN powstało w połowie 2010 roku. Ideą, która przyświecała założycielom, jest publikowanie książek „z pasją”. Dla jednych pasją jest piłka nożna, dla innych film, trzeci interesuje się sztuką współczesną, a jeszcze kolejny dobrą beletrystyką. Każdy jednak ma możliwość dzielić się swoją pasją właśnie poprzez książki.

 

W oparciu o te założenia działa Sine Qua Non. Wśród pozycji, które ukazały się nakładem wydawnictwa, można znaleźć książki między innymi o tematyce sportowej i muzycznej, komiksy oraz fantastykę.

 

Strona www: www.wsqn.pl

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 16 listopada 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca