Literatura

Polacy biją rekord świata w czytaniu

POLACY BIJĄ REKORD ŚWIATA W CZYTANIU

NIEDZIELA / 15 CZERWCA / W SAMO POŁUDNIE / CENTRUM WARSZAWY

 

To będzie wielka manifestacja entuzjastów książek. Fani literatury spotkają się w stolicy, by pobić rekord świata w liczbie osób czytających razem na wolnym powietrzu. Każdy może przyjść, zarejestrować się i pokazać, że pogłoski o zapaści czytelnictwa są przedwczesne.


- Zapraszamy małych i dużych, całe rodziny i grupy przyjaciół. Wystarczy przyjść, zarejestrować się i czytać wspólnie przez pół godziny – zaprasza Anna Król, dyrektor Big Book Festival, dwudniowego festiwalu książki, który odbywa się 14 i 15 czerwca. - Można przynieść książkę, bajkę, e-book, audiobook, tablet czy smartfon, a nawet ulotkę, infografikę czy opakowanie proszku do prania. Albo wypożyczyć tytuł z plenerowej biblioteki festiwalu. Wspólnie pokażemy, że czytanie przybiera teraz różne formy, na wiele sposobów dostarcza ważnych przeżyć i przyjemności. Czytać warto zawsze i wszędzie, nawet w samym środku ruchliwego miasta i właśnie tam się spotkamy – zapowiada pomysłodawczyni wydarzenia.

 

Bicie rekordu odbędzie się w niedzielę, 15 czerwca w samo południe w Pasażu Wiecha u zbiegu z ulicą Chmielną. Rejestracja ruszy godzinę wcześniej – każdy otrzyma numer, zapisany zostanie także każdy czytany tytuł. Przed rokiem, gdy rekord został ustanowiony, we wspólnej lekturze zanurzyły się 164 osoby.

 

- Przyszło wielu młodych ludzi, ale też rodzice z dziećmi, a nawet całe klasy uczniów i wiceprezydent Warszawy. Czytaliśmy poezję Asnyka, podręcznik języka hiszpańskiego, Mrożka, Gombrowicza i „Misia Uszatka”. Mamy nadzieję, że tym razem rekord zostanie stanowczo pobity. I że co roku będziemy gromadzić rosnącą liczbę uczestników. Zapraszamy do radosnego manifestowania tego, że czytanie jest jedną z najmilszych spraw w życiu, można się jej oddawać nie tylko w pojedynkę i w zaciszu. Tworzymy ulotną czytelnię publiczną, by na chwilę przypomnieć, że jeszcze niedawno czytanie wśród innych, ze stygnącą filiżanką kawy było codzienną i piękną tradycją tego miasta – mówi Anna Król, nałogowa czytelniczka, która na rekord przyjdzie w specjalnie zaprojektowanej koszulce z napisem: „Nazywam się Król i czytam wszystko!”.

 

Rekord świata w czytaniu jest jednym z 50 otwartych dla publiczności wydarzeń Big Book Festivalu. Pełny program wydarzenia: www.bigbookfestival.pl

 

W SAMO POŁUDNIE - REKORD ŚWIATA W CZYTANIU
NIEDZIELA, 15 CZERWCA, 12.00
PASAŻ WIECHA, WARSZAWA
REJESTRACJA RUSZA O 11.00

 

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 7 czerwca 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca