Literatura

 Zapraszamy na spotkanie z PIESKIEM DZIWAKIEM na Placu Defilad!

Z okazji wydania książki O piesku dziwaku oraz ostatniego tygodnia wakacji, Fundacja Bęc Zmiana wraz z Placem Defilad zapraszają na weekend z książkami dla dzieci!

Specjalnie na tę okazję Zuzanna Lipińska zaprojektowała limitowaną serię plakatów z ilustracjami Eryka Lipińskiego do książki O piesku dziwaku z tekstem Janusza Minkiewicza. Plakaty będzie można kupić w tymczasowej księgarni Bęc Zmiany.

W oddziale Sklepu Wielobranżowego na Placu Defilad będzie czekać na Was bogactwo oferty od wydawnictw: Fundacja Bęc Zmiana, Dwie Siostry, Muchomor, Hokus-Pokus, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Widnokrąg.

Przyjdź z psem, dostaniesz rabat!
WYDARZENIE TU++

ZAPRASZAMY!

sklep.beczmiana.pl/
www.beczmiana.pl/
pldefilad.pl/

 

<<< plakat: Zuzanna Lipińska

 


 

SENSACJA! REWELACJA!
NAJLEPSZY DOKUMENT DEKADY!

Czas: 1.09.14 godz. 20.00
Miejsce: foyer Teatru Studio


 

W ramach naszej obecności na Placu Defilad zapraszamy również na pokaz filmu w reżyserii Michała BielawskiegoMundial. Gra o wszystkodokumentalną opowieść o sporcie i polityce w warunkach stanu wojennego!

"Mistrzostwa „Espana ’82” były ostatnim sukcesem reprezentacji Polski na piłkarskich mistrzostwach świata. W filmie grę piłkarzy śledzą internowani działacze zdelegalizowanej „Solidarności”, dziennikarze sportowi i cenzorzy, wycinający z telewizyjnych transmisji wszelkie przejawy istnienia opozycji. Występ w Hiszpanii poznajemy też z perspektywy zawodników, usiłujących sprostać nie tylko swoim ambicjom, ale też unieść ciężar oczekiwań kibiców i reżimowej propagandy.

Na moment zapomniano, że tłem sportowego spektaklu są surowe prawa stanu wojennego, cenzura, wojsko na ulicach, więzienia zapełnione opozycjonistami.


Pokaz zorganizowany we współpracy z Against Gravity, www.againstgravity.pl


www.beczmiana.pl/
pldefilad.pl/

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 30 sierpnia 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca