Literatura

20-lecie największego polskiego wydawnictwa zajmującego się sztuką - Wydawnictwa BOSZ

Już 20 lat istnieje na rynku największe polskie wydawnictwo zajmujące się sztuką. Wydawnictwo BOSZ swój jubileusz uczci otwarciem Księgarni Artystycznej i dwudniowym cyklem wydarzeń kulturalnych, których gośćmi będą czołowe postaci europejskiej branży drukarskiej i znamienici autorzy współpracujący z oficyną.

 

Powstałe w 1994 roku Wydawnictwo BOSZ specjalizuje się w edycji albumów o sztuce, kulturze i przyrodzie. Znakiem rozpoznawczym oficyny jest dbałość o najwyższą edytorską jakość i wysoka wartość merytoryczna. Do grona autorów wydawnictwa zalicza się wiele wybitnych artystów, m.in. Janusz Głowacki, Jerzy Bralczyk oraz Chris Niedenthal.

Obecnie dorobek książkowy domu wydawniczego to blisko cztery setki tytułów, w tym szereg bestsellerów, jak modowe przewodniki „Dress Code” i „Smart Casual” Krzysztofa Łoszewskiego, zbiór reportaży „Bieszczady w PRL” Krzysztofa Potaczały i starannie wydane albumy prezentujące sztukę Witkacego i Zdzisława Beksińskiego. Książki oficyny zdobyły liczne nagrody, wśród nich pierwsze miejsce w konkursie na najlepsze wydawnictwo kulinarne Gourmand Cookbook Awards, laur Najpiękniejsza Książka Roku w konkursie PTWK czy tytuł Książka Roku w konkursie Pióro Fredry.

 

Księgarnia Artystyczna, której otwarcie będzie towarzyszyć obchodom jubileuszu, zaoferuje najwyższej jakości albumy oraz wyselekcjonowane tytuły z zakresu sztuki i kultury, a także unikalne reprodukcje dzieł współczesnych i klasycznych polskich artystów. Uroczystemu otwarciu salonu towarzyszyć będzie cykl spotkań z autorami wydawnictwa: Jerzym Bralczykiem, Adamem Bujakiem, Krzysztofem Łoszewskim i Katarzyną Lengren.

 

Głównym punktem obchodów 20-lecia oficyny będzie niezwykłe rocznicowe spotkanie. Wezmą w nim udział m.in. przedstawiciel jednej z najlepszych na świecie drukarni i papierni – Alessandro Nardelli, a także autorzy współpracujący z Wydawnictwem BOSZ: prof. Jerzy Bralczyk, Krzysztof Łoszewski, prof. Władysław Pluta, prof. Tadeusz Nuckowski, Włodzimierz Albin, Adam Bujak i Tadeusz Górny. Uroczystość poprowadzi Katarzyna Lengren – słynąca z niezwykłego dowcipu scenografka, malarka, pisarka i poetka. Zwieńczeniem uroczystości będzie koncert Anny Szałapak – wykonawczyni poezji śpiewanej, artystki Piwnicy pod Baranami. Wstęp na wszystkie wydarzenia związane z obchodami jest wolny.

 

Program obchodów 20-lecia Wydawnictwa BOSZ:

 

Sobota, 18 października 2014

Księgarnia Artystyczna Wydawnictwa BOSZ, I piętro, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall w Rzeszowie

– 12.00 – Otwarcie Księgarni Artystycznej Wydawnictwa BOSZ

– 12.30 – Spotkanie autorskie z prof. Jerzym Bralczykiem

– 14.00 – Spotkanie autorskie z Adamem Bujakiem

 

Millenium Arena w Centrum Kulturalno-Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie

– 18.00 – Uroczysty benefis z okazji 20-lecia Wydawnictwa BOSZ

 

Niedziela, 19 października 2014

 

Księgarnia Artystyczna Wydawnictwa BOSZ, I piętro, Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall w Rzeszowie

– 13.00 – Spotkanie autorskie z Krzysztofem Łoszewskim

– 14.30 – Spotkanie autorskie z Katarzyną Lengren

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca