Literatura

Droho - literacko-graficzny pomysł zmaterializował się w formie wyjątkowej książki | PREMIERA

Dokładnie rok temu na portalu Facebook pojawił się fan page pod nazwą Droho, autor ukrywa się pod pseudonimem i określa go jako blog literacko-graficzny. Znakiem rozpoznawczym jest kropka. Pomysł prosty w warstwie tekstowej jest równie surowy i konsekwentny w formie, co nie oznacza, że to płytka rzecz. Wieloznaczny, prowokujący, trafiający w istotę rzeczy tekst wyraźnie opiera się o zasadę mniej znaczy więcej. Grafika przypisana słowu poddaje się konwencji i poszerza kontekst. To nie jest poezja, chociaż trochę jest. Jedna kartka zawiera tekst i grafikę. Jedno zdanie zakończone kropką opisujące codzienność, doświadczenie i ludzkie uniwersum po prostu zmusza czytelnika do refleksji.

 

Książkę Droho, w limitowanej edycji wydała Agencja Artystyczna NOVArte. Na finisaż pierwszej części projektu Droho - premierę i promocję książki, mają zaszczyt zaprosić Karol Radziwiłł i Maciej Zakliczyński. Wydarzanie odbędzie się 25 października 2014 roku, w sobotę o godzinie 20:00 w Restauracji Lokal 14 w Warszawie przy ulicy Świętokrzyskiej 14

i będzie ono połączone z oficjalnym otwarciem Restauracji Lokal 14. (Obowiązują zaproszenia).

 

Twórcą Droho jest Maciej Zakliczyński - człowiek spostrzegawczy. Znany z telewizji choreograf, to również teatrolog, scenarzysta i reżyser, który poszukuje różnych form wyrażania tego, co go otacza, daje mu inspirację, buduje, a czasem frustruje. Zwykle formą przekazu jest ruch. Tym razem, jak mówi autor „jestem punktem w ciągłym ruchu, kropką częściej pod, niż nad i, wykrzyknikiem; niezmiennie jestem zadziwiony tym co widzę.” Autorką grafik jest Helena Zakliczyńska. 100 kart zamkniętych w pudełku tworzy pierwszy materialny artefakt projektu Droho, który ma mieć kilka odsłon.

 

Polub i bądź fanem Droho tu: https://www.facebook.com/maxdrohobycz

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
ala
ala 24 pazdziernika 2014, 12:59
Fajny pomysł!
przysłano: 21 pazdziernika 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca