Literatura

Legenda polskiej siatkówki na Bani

Trener, który dwukrotnie poprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata i olimpijskiego złota. Twórca “złotej drużyny” polskich siatkarzy, będzie tematem dyskusji kolejnej odsłony “Czytelni Hotelu Bania”. O legendzie polskiego sportu Hubercie Wagnerze, jego trenerskim doświadczeniu oraz o cenie, jaką zapłacił za sukces opowie Grzegorz Wagner, syn trenera i współautor książki “KAT. Biografia Huberta Wagnera”.

 

Gościem kolejnego spotkania “Czytelni Hotelu Bania” będzie Grzegorz Wagner, polski siatkarz, wielokrotny reprezentant kraju i syn Huberta Wagnera. Kiedy reprezentacja polski wracała z mistrzostw świata z Meksyku ze złotym medalem miał 9 lat. Regularne treningi zaczął już w wieku 15 lat w Legii Warszawa. Decyzję o powołaniu go do kadry w 1985 roku często określano jako niezasadną, wynikającą jedynie z nazwiska. Po zakończeniu kariery w 2002 roku podjął pracę trenerską.  

 

Książkę popełnił, ponieważ, jak mówił czuł się zobowiązany wobec obojga rodziców by ją wydać. Biografia Huberta Wagnera to nie tylko opis legendarnego trenera w czasach “złotej drużyny”, ale także “złotej kadry”, która nie zaistniałaby bez Wagnera. Z książki wyłania sie także sylwetka męża i ojca, który swoje życie prywatne podporządkowywał zasadom, widocznym  również na parkiecie.  

 

Spotkanie z Grzegorzem Wagnerem odbędzie się w sobotę 22 listopada o godzinie 18:00 w Hotelu Bania**** Thermal&Ski w Białce Tatrzańskiej. Wstęp jest bezpłatny, a na miejscu będzie możliwość zakupienia książki. Spotkanie poprowadzi dziennikarka radiowa, autorka audycji poświęconej książkom i pisarzom „Między Słowami” w RMF Classic, Ewa Stanek – Misiąg. Ostatnie spotkanie w ramach projektu odbędzie się tydzień później, a jego gościem będzie Janusz Leon Wiśniewski. Projekt dofinansowywany jest ze środków konkursu „Małopolska Nasz Region, Nasza Szansa

 

Miejsce: Hotel Bania**** Thermal&Ski w Białce Tatrzańskiej (ul. Środkowa 181)

Termin: 22 listopada 2014 r.

Godzina: 18.00

Wstęp: wolny

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 20 listopada 2014 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca