Literatura

Zamiast dworca ogromna księgarnia. Takie rzeczy tylko w Krakowie!

Na dwa grudniowe tygodnie stary Dworzec PKP zamieni się w największą księgarnię w Krakowie. Oferta najpopularniejszych wydawnictw w Polsce dostępna w jednym miejscu – nowości, bestsellery i książki przecenione. A do tego warsztaty dla dzieci i strefa relaksu przygotowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Kraków Miasto Literatury UNESCO. Organizatorami Świątecznego Kiermaszu Książki są Wydawnictwo Literackie i Księgarnia Pod Globusem.
 
- Szukaliśmy sposobu, żeby wyjść z książką poza mury księgarni właśnie w okresie przedświątecznym, kiedy kupujemy prezenty – wyjaśnia Joanna Sawicka, organizatorka kiermaszu – to szansa dotarcia do osób, które może by do nas nie trafiły, gdyby nie  oryginalna forma kiermaszu w wyjątkowym miejscu -  na dawnym dworcu kolejowym. Niby wszyscy znają to miejsce, ale przecież budynek od kilku lat jest niedostępny.
 
Kiermasz potrwa od 9 do 24 grudnia. Codziennie od 10:00 do 20:00 będzie można kupić książki kilkunastu największych polskich wydawnictw – najlepsze tytuły w najlepszych cenach.
 
- Z oferty Wydawnictwa Literackiego – kontynuuje Joanna Sawicka – najmłodszym czytelnikom polecamy bestsellerowe przygody Żabka i Ropucha przetłumaczone przez Wojciecha Manna – na kiermaszu dostępne będą już dwa tomy tej serii. Dla miłośników powieści  Księgi Jakubowe Olgi Tokarczuk, nowe wydanie Rękopisu znalezionego w Saragossie Jana Potockiego, Próba Eleanor Catton, 3. część  Mojej walki Karla Ove Knausgårda, dzienniki Szczepana Twardocha Wieloryby i ćmy, czy głośna już powieść Andrzeja Muszyńskiego Podkrzywdzie. Z literatury biograficznej najnowsza książka Jerzego Stuhra Ja kontra Bas. A poza tym  książki historyczne, powieści obyczajowe, książki podróżnicze, poradniki…
 
Na kiermasz warto się wybrać nie tylko na zakupy. Z książką usiąść będzie można w strefie relaksu na prawdopodobnie najwygodniejszych pufach na świecie. Ich specjalne właściwości, przetestowane pod kątem czytania nawet najgrubszych tomów, zapewnia Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Kraków Miasto Literatury UNESCO. Z kolei Księgarnia Pod Globusem zaprosi najmłodszych czytelników na Bajki na dworcu – warsztaty artystyczne, florystyczne, filmowe i edukacyjne, które będą odbywać się w soboty i niedziele o 12:00.
 
Świąteczny Kiermasz Książki.
Dawny dworzec PKP Kraków Główny, tuż obok Galerii Krakowskiej.
Codziennie 9-24 grudnia
10:00-20:00
Zapraszamy!

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 grudnia 2015 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca