Literatura

„Kolorowanki erotyczne” Hanny Bakuły

Hanna Bakuła udowadnia, że kolorowanie może być świetną rozrywką również dla dorosłych. Znana artystka zaprasza do wspólnego tworzenia, zabawy w sztukę i relaksowania się przy „Kolorowankach erotycznych”. Tytuł ukaże się 18 maja nakładem Edipresse Książki.

 

 

Hanna Bakuła  wychodzi naprzeciw oczekiwaniom miłośników swojej twórczości oraz wszystkich tych, którzy są spragnieni sztuki w codzienności. Kontrowersyjna malarka i pisarka nie obawia się pisać, malować czy tworzyć nowych propozycji, w których nie unika odważnych tematów. Chociaż erotyka nie stanowi dla niej tabu, to potrafi ją pokazać bez cienia wulgaryzmu. Po ostatnim projekcie – grze karcianej „Kuchnia i seks - flirt towarzyski”, przygotowanym wspólnie z  dziennikarzem i ekspertem kulinarnym Pawłem Lorochem – Hanna Bakuła postanowiła kontynuować ten kierunek. Tym razem proponuje „Kolorowanki erotyczne” – zbiór 30 rysunków do pokolorowania.

 

Naturalnie kolorowanie nie jest zadaniem obligatoryjnym, bo być może ktoś zechce zachować rysunki w podstawowej, monochromatycznej formie. Ale jeśli już zdecyduje się na zabawę barwami, to malarka zostawia do dyspozycji instrukcję dotyczącą ich doboru. Wskazówki te mogą nie tylko okazać się pomocne, ale stanowić też zaoczną lekcję plastyki. Osoby z własną wizją artystyczną mogą oczywiście operować kolorami dowolnie i poszukiwać własnego efektu. W każdym przypadku jednak obcowanie z kreską i kolorystyką typową dla znanej artystki może przynieść dużo radości i relaksu.

Zdecydowałam się na kolorowanki dla dorosłych, bo malowanie niezwykle odpręża. Stosuje się je jako terapię dla osób znerwicowanych, a kto nie jest? Moje erotyczne rysunki nie są agresywne merytorycznie, ale jest w nich sporo do pokolorowania. Włosy, stroje, draperie, wzory na kotach i mnóstwo nieba. Wszystko zależy od fantazji. Nie radzę malować czy kolorować dorywczo, zajmując się czym innym. Nawet do takiej zabawy w sztukę trzeba skupienia. Można słuchać muzyki. To zajęcie na uspokojenie. Nie słuchamy uwag kibiców, słuchamy siebie.

 

Każdy z 30 rysunków zawiera informację o tym, co na nim się znajduje i choć wszystkie przeznaczone są dla osób dorosłych, to nie są dosłowne w przekazywaniu treści erotycznych. W zabawie chodzi przede wszystkim o rozluźnienie, kontakt ze sztuką i pobudzenie wyobraźni. Taki rodzaj spędzania wolnego czasu może stanowić początek udanego wieczoru lub spełnić funkcję antystresową.  Kolorowanki Hanny Bakuły to także znakomity pomysł na pobudzenie artystycznego ducha – nie tylko u osób o plastycznym zacięciu. Warto więc zadać sobie pytanie, czy nie byłoby przyjemnie własnoręcznie ożywić rysunki Hanny Bakuły i stworzyć własne dzieło sztuki?

 

„Kolorowanki erotyczne” wchodzą w skład kolekcji autorskiej Hanny Bakuły, w której znajdują się również: książka i audiobook „Jak być ogierem do końca życia”, gra karciana „Kuchnia i seks - flirt towarzyski” oraz gra edukacyjna memory „Koty plus”.

 

O autorce:

Hanna Bakuła – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Laureatka wielu prestiżowych nagród. Miała 300 wystaw. Portretowała wiele znanych osób, m.in.: Agnieszkę Osiecką, Korę, Jolantę Kwaśniewską, Beatę Tyszkiewicz, Agatę Młynarską, Grace Jones, Agatę Passent, Liv Ullman, Yehudiego Menuhina, Janusza Olejniczaka, Olafa Palmego. Jest autorką 20 książek, najbardziej znane to poradnik astrologiczny „Jak zyskać przyjaciół. Jak stracić przyjaciół” (2007), powieści: „Idiotka. Miłość w Nowym Jorku” (2003); „Hazardzistka” (2006); „Hania Bania” (2007); „Hania Bania: królowa samby” (2009); „Idiotka wraca” (2010); „Tornado seksualne” (2010) oraz poradniki: „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” (2013); „Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem” (2014); „Seks na kredyt, czyli jak dostać gratis” (2014) i wiele innych zabawnych, własnoręcznie ilustrowanych książek z autorskimi okładkami.

Hanna Bakuła przez 9 lat mieszkała na Manhattanie, gdzie projektowała scenografie i kostiumy dla teatrów Off Broadway. Była stypendystką Fundacji Guggenheima. Otrzymała I nagrodę za najlepszy obraz na Festiwalu Malarzy Słowiańskich w Nowym Jorku. Jest autorką kostiumów do „Carmen” w warszawskiej Operze Narodowej.

Od kilkunastu, w ramach Fundacji Hanny Bakuły, prowadzi zajęcia malarskie dla dzieci z domów dziecka. Mieszka w Warszawie, podróżuje po całym świecie. Uwielbia obserwować ludzi, czytać, jeździć na rowerze i grać w brydża.

 

Dane wydawnicze:

Autor: Hanna Bakuła, tytuł: „Kolorowanki erotyczne”, Edipresse Książki, ISBN 9788379452743, cena: 34,90 zł, oprawa: miękka, format: 205 x 295 mm, liczba stron: 72, data premiery: 18 maja 2016 r.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 maja 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca