Literatura

Improwizowany turniej slamerski na KontenerART w Poznaniu

Kiedy: czwartek 7 lipca 2016 r.
Start: 22:00
Gdzie: KontenerART, Poznań
Za ile: free

 

Przyszły turniej slamerski będzie pierwszym z serii turniejów, podczas których chcemy poeksperymentować z formą i sprawdzić jak i w jakim kierunku można slam poszerzyć. Turniej improwizowany, jak się rzekło – szczegóły w regulaminie…

 

Jeśli chciałbyś lub chciała podzielić się swoimi uwagami odnośnie tego regulaminu lub zaproponować inny pomysł na pobudzający twórczo turniej – nie krępuj się i daj znać mailowo (poznanskislam@gmail.com), poprzez Facebooka (https://www.facebook.com/PoznanskiSlam/) lub najlepiej osobiście w przyszły czwartek. ;-]

Fundacja Kultury Akademickiej i KontenerART zapraszają na cykl turniejów slamerskich odbywających się co trzy wakacyjne tygodnie, a więc w terminach: 16.06., 07.07, 28.07, 18.08, 08.09 i 29.09.

 

KontenerART-em wstrząśnie w tym roku seria turniejów slamerskich – Tuż po czwartkowych koncertach, zaraz po 22:00!

Slam poetycki czyli zderzenie stylów

 

Jeśli jeszcze nie wiesz, czym jest slam, to będzie to doskonała okazja do zapoznania się z energią sceniczną i siłą słowa młodej poznańskiej sceny poetyckiej. Slam jest doskonałą odtrutką leczącą z negatywnych skojarzeń na temat poezji, bo wraca do jej korzeni – żywej sztuki słowa.

 

Podczas turnieju publiczność będzie miała okazję wysłuchać i obejrzeć interpretacje tekstów wykonywanych na scenie przez same autorki i autorów, ale także kontrolować przebieg imprezy, głosując podczas wszystkich kolejnych rund na najlepszych z nich. Mocne, aktualne i dowcipne teksty w wykonaniu świetnych performerów, to według nas przepis na doskonały wieczór.

 

Każdy turniej jest inny a poeci i publiczność nieprzewidywalni, ponieważ scena jest otwarta dla wszystkich. Jeśli czujecie się mocni w piórze, uwielbiacie płynąć z improwizacją i nie lękacie się paszczy publiczności, to możecie stanąć na scenie i każdego turniejowego wieczoru zdobyć sławę zwycięzcy i stuzłotową nagrodę.

Do zobaczenia na slamie!


prowadzący turnieje: Maciej Mikulewicz, Roman Franczyk
dodatkowe informacje: Poznański Slam (https://www.facebook.com/PoznanskiSlam/)
zapisy: poznanskislam@gmail.com
Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/626491420839251/

_____

Regulamin slamu:
1. Organizatorem turnieju są Kontener Art, Fundacja na Rzecz Kultury Akademickiej oraz inicjatywa Poznański Slam.
2. Zarówno udział w slamie, jak i wstęp są bezpłatne.
3. Zwycięzca turnieju otrzyma nagrodę pieniężną 100 zł. Pieniądze zostaną przekazane za pomocą przelewu bankowego w terminie do dwóch tygodni po zakończeniu turnieju.
4. Osoby chcące wystąpić w slamie dokonują zgłoszenia drogą mailową na adres poznanskislam@gmail.com na tydzień przed turniejem, bądź bezpośrednio u organizatorów w dniu Poznańskiego Slamu, o ile lista nie będzie już zamknięta.
5. Organizatorzy mają prawo zamknąć listę w dowolnym momencie.
6. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własną twórczość.
7. Ten turniej (drugi slam na kontenerach) jest slamem improwizowanym. Każdy z jego uczestników minimum na 5 minut przed swoim pojedynkiem w każdej rundzie będzie losował jedną z przygotowanych przez organizatorów kartek, na których znajdą się trzy słowa. Każdy uczestnik powinien wykorzystać wszystkie z nich podczas swojego występu, dowolnie zmieniając formy gramatyczne wylosowanych słów. Jeśli slamer/slamerka nie będzie chciał wykorzystać wylosowanego zestawu słów, będzie mógł zwrócić się bezpośrednio przed swoim występem do publiczności – musi wtedy skorzystać z trzech pierwszych, jakie padną. Zawodnicy będą tracić po 10% punktów spośród zdobytych w danej rundzie za niewykorzystanie jednego z wylosowanych słów i 20% za niewykorzystanie dwóch. W przypadku nieskorzystania z żadnego ze słów, głosy nie będą w ogóle liczone.
8. Pojedynczy występ slamera lub slamerki nie może przekroczyć 3 minut, a w przypadku dogrywki 1 minuty. W przypadku dogrywki zawodnicy pytają publiczność o podpowiedź tematu, ale mają pełną swobodę w jego ostatecznym wyborze.
9. Slam zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie. Osoba, która wygra w danej rozgrywce przejdzie do następnej rundy. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszeń. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie. Kto otrzyma większą liczbę głosów, wygrywa.
10. Jeżeli podczas pojedynku slamerów głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas odbywa się dogrywka.
11. Podczas turnieju nie wolno korzystać z żadnych rekwizytów, instrumentów muzycznych, kostiumów oraz podkładu muzycznego. Dotyczy to także kartek i urządzeń elektronicznych.
12. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do wykorzystania dokumentacji występów (obejmującej wizerunek uczestników – udział w slamie oznacza złożenie oświadczenia o wyrażeniu zgody na nieodpłatne i nieograniczone w czasie prawo do utrwalenia i rozpowszechniania przez Organizatorów wizerunku uczestnika) w celach promocyjnych i dokumentacyjnych.
13. Kwestiami nieuwzględnionymi w regulaminie oraz jego interpretacją zajmuje się osoba prowadząca turniej.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 lipca 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca