Literatura

Slam 17 września na Rozbracie w Poznaniu

Kiedy: sobota, 17 września 2016 r.
Start: 18:30
Gdzie: Rozbrat, ul. Pułaskiego 21a, Poznań
Za ile: darmowy

 

W ramach serii wydarzeń, którymi chcemy uczcić 22 urodziny Rozbratu, zapraszamy Was wszystkich na turniej slamerski!

Slam polaga na rywalizacji osób prezentujących swoje własne teksty na żywo przed oceniającą je publicznością. Jedyne ograniczenia to czas występów – do 3 min. oraz zakaz korzystania podczas nich z jakichkolwiek rekwizytów, muzyki itp. Dopuszczalne jest jedynie wspomaganie się kartką z tekstem.

 

Squat jest idealnym miejscem dla turnieju poezji slamerskiej. Tak jak ruch squaterski, poza swoim praktycznym wymiarem, podważa skostniałe i hegemoniczne pojmowanie praw własności i prawa do mieszkania, tak slam wyrasta z potrzeby „kopnięcia w stolik” uniwersyteckiego monopolu na ocenianie literatury. Slam udowadnia, że poezja jest najdemokratyczniejszą ze sztuk – każdy może pisać, ale każdy też może być jej krytycznym odbiorcą. Scena slamerska pomieści wszystko, każdy język, styl i głos – także Twój…

 

Zapraszamy 17 września (sobota) na Rozbrat w Poznaniu.
Start o godzinie 18.30.


Chętni do wzięcia udziału w turnieju powinni zgłosić się na adres mejlowy: beniakrzyk@gmail.com lub bezpośrednio u organizatorów do godziny 18:10 (liczba miejsc jest ograniczona).


Slam poprowadzą dla Was Maciej Mikulewicz i Łukasz Bukowski.

Zwycięzca turnieju zdobędzie: bon stuzłotowy do zrealizowania w klubokawiarni Zemsta + sławę + uznanie płci wszelakiej (organizatorzy nie dają tu gwarancji, ale z doświadczenia wiemy, że coś w tym jest…).

 

Ponadto dla każdego występującego wstęp na sobotni dzień festiwalu urodzinowego Rozbratu (jesteśmy dla Was już od 22 lat! :) jest DARMOWY.

„(…) I mamy do wyboru trzy rodzaje życia:
możemy być bogaci i szczęśliwi, potem
szczęśliwi ale biedni, lub tylko szczęśliwi
i pal diabli finanse. (…)”

 

REGULAMIN TURNIEJU SLAMERSKIEGO 17.09.2016 r. na Rozbracie

1. Udział w turnieju jest bezpłatny.
2. Aby wziąć udział w turnieju uczestniczki i uczestnicy zgłaszają się do organizatorów na adres e-mail: beniakrzyk@gmail.com lub osobiście na miejscu i w dniu występu (o ile będą jeszcze wolne miejsca – organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zamknięcia listy w wybranym przez siebie momencie).
3. Uczestniczki i uczestnicy prezentują podczas występu wyłącznie własne teksty.
4. Pojedynczy występ w danej rundzie nie może przekroczyć 3 minut.
5. Uczestniczki i uczestnicy nie mogą na scenie używać rekwizytów oraz kostiumów, niedozwolone jest także korzystanie z podkładu muzycznego i instrumentów muzycznych. Dopuszczalne jest czytanie swojego tekstu z kartki lub urządzeń elektronicznych.
6. Turniej zostanie rozegrany systemem pucharowym. Uczestniczki i uczestnicy pierwszej rundy zostaną przeciwstawieni sobie poprzez losowanie par. Zwycięstwo w danej rundzie oznacza przejście do rundy następnej. Liczba rund będzie zależała od liczby zgłoszonych uczestników. O zwycięstwie w danej rundzie decyduje publiczność poprzez głosowanie za pomocą uniesionych w górę rąk. Ten, kto otrzyma większą liczbę głosów – wygrywa.
7. Jeżeli podczas danego pojedynku głosy publiczności rozłożą się po równo, wówczas obowiązuje dogrywka. Każdy uczestnik ma dodatkową minutę, żeby się zaprezentować.
8. Występy finalistów mogą trwać do 5 minut każdy.
9. Osoba, która wygra w finale, otrzyma bon stuzłotowy do zrealizowania w klubokawiarni Zemsta przy ul. Fredry.
10. Interpretacja regulaminu i rozstrzyganie sporów należą do prowadzących turniej.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 września 2016 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca