Literatura

Polskie kryminały Remigiusza Mroza

Młode pokolenie pisarzy wchodzi na scenę w tempie, które niektórych może przyprawić o zawrót głowy. Bo jak inaczej określić pisarza, który jest w stanie napisać dziennie minimum 15 stron i wydać w ciągu roku kilka książek. W dodatku książek, które zdobywają nagrody i są cenione przez rzesze wiernych czytelników. Mowa oczywiście o Remigiuszu Mrozie, którego aż osiem tytułów ukazało się w roku 2016.

 

Autor, w sumie 17 książek oraz laureat  Nagrody Publiczności Wielkiego Kalibru (jako jedyny w historii otrzymał podwójną nominację).

 

Urodzony w Opolu w 1987 roku, ukończył studia prawnicze na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie i uzyskał stopień doktora. Echa jego wykształcenia znajdziemy w wielu jego powieściach.

Pisze w niesamowitym tempie, a czas, którego nie przeznacza na pisanie wykorzystuje na bieganie, prowadzenie bloga, słuchania muzyki i czytanie.

 

W twórczości  Remigiusza Mroza znalazł się thriller prawniczy, kryminał, powieść historyczna, political fiction i nawet science fiction. Wydał trzy serie książek: trylogię z komisarzem Frostem, trylogię Parabellum i serię z mecenas Chyłką i jej aplikantem Kordianem Oryńskim (mam nadzieję, że dalsze ich losy jeszcze poznamy) oraz kilka niezależnych powieści, wśród których „Chór zapomnianych głosów” na mnie osobiście (miłośniczka science fiction) zrobił niesamowite wrażenie. W tym roku pojawiła się pierwsza, z zapowiadanej przez autora serii politycznej, powieść „Wotum Nieufności”.

Twórczość Mroza to wszystko, czego może sobie zażyczyć czytelnik spragniony doskonałej zabawy, sensacji, intrygi, a także rzetelnej wiedzy. Książki, które rozpoczynają się trzęsieniem ziemi, a potem napięcie wzrasta. Niejednokrotnie obawiamy się o życie i zdrowie swoich ulubionych bohaterów i co najważniejsze nawet najbardziej przewidujący czytelnik nie jest w stanie domyślić się, co będzie dalej. Do tego dochodzi trzymająca w napięciu akcja, tajemnice, gdzieniegdzie romans i pewna dawka humoru.

 

Książki Remigiusza Mroza są obecne w prawie każdej księgarni w Polsce.  Ze znalezieniem ich nie będzie miał problemu żaden czytelnik, ani ten który odwiedza księgarnie internetowe, ani ten który poszukuje w stacjonarnych. Możecie też wybierać najbardziej odpowiednie dla siebie wydanie. Wszystkie tytuły można kupić zarówno w formie książek tradycyjnych jak również ebooków. Miłośnikom czytania, którzy lubią zaopatrywać swoje biblioteczki oszczędnie, mogą pomóc kody rabatowe i promocje dostępne np.  w serwisie kuponiarnia.pl. Dzięki nim nowe tytuły będą zdecydowanie tańsze.

 

Teraz z niecierpliwością czekamy na to, co Remigiusz Mróz ma dla nas w zanadrzu w następnej kolejności. Nie ukrywam, że z wielką niecierpliwością czekam na jeszcze jeden tytuł z kategorii science fiction (może kontynuacja?). Z dużą dawką prawdopodobieństwa możemy się spodziewać dalszych losów Chyłki i Oryńskiego oraz kontynuacji „Wotum Nieufności”. Zobaczymy, czym autor nas zaskoczy w tym roku, bo zaskoczy na pewno.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 stycznia 2017 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca