Literatura

Jak wykorzystać swoją kreatywność

Żyjemy w dość skomplikowanym świecie. Przez wiele lat twierdzono, że jedyną drogą do sukcesu jest wykorzystanie umiejętności ścisłych. Jeżeli nie bawi nas świat zabawek mechanicznych - może dręczyć nas ból i to całkiem fizyczny - bo związany z niedoborem środków na koncie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że świat nie docenia osób kreatywnych. Multum wielkich malarzy zostało zauważonych dopiero po śmierci. Co roku tylko promilowi zespołów udaje się wybić ze swoją twórczością. Na szczęście to tylko pozory.

– Wyobraźnia i kreatywność są atrybutami, które potrafią zmienić świat. Wystarczy tylko znaleźć sposób, który pozwoli przekuć je w wymierne korzyści. Kluczem do sukcesu jest wiedza. I nie musi być to żadna wiedza specjalistyczna – informuje Elik z serwisu zarabiajnapisaniu.com – Lubisz oglądać filmy? Piszesz do szuflady? Uwielbiasz świat muzyki? To wystarczy, żeby zacząć zarabiać w Internecie. Blog stworzyliśmy z myślą o osobach kreatywnych, które nie zdają sobie sprawy, że można zarabiać w ten sposób. Uważam, że wiele osób nie wykorzystuje swoich talentów i chciałbym, żeby przekonali się, że nie są skazani na nudną i niewdzięczną pracę na etacie – dodaje.

Pisanie tekstów w Internecie

Internet to specyficzne miejsce, w którym treść zaczęła stanowić pewnego rodzaju walutę. Istnieją tysiące stron, które do swojego funkcjonowania wymagają regularnych, wartościowych i interesujących wpisów. Tworzeniem tych treści zajmuje się copywriter.

Kto może nim zostać? Praktycznie każdy. Widziałeś ciekawy film lub przedstawienie? Spodobała Ci się jakaś płyta? Spotkało Cię coś, co warto opisać? Śmiało możesz stworzyć artykuł i sprzedać go wybranemu portalowi. Zapotrzebowanie na teksty SEO jest ogromne.

– Nie musisz być zawodowym dziennikarzem lub recenzentem. Nie musisz też tracić czasu na poszukiwanie zleceń. Istnieją internetowe serwisy, na których dostępne są tysiące zamówień na teksty w każdej tematyce – podkreśla Elik – W copywritingu ważna jest anonimowość. Sprzedając tekst, sprzedajesz również związane z nim prawa. Zamawiający może wykorzystać go jako swój. Dlatego wielu twórców działa jedynie pod pseudonimem. Dzięki temu można poczuć się trochę jak Ewan McGregor z „Autora Widmo” Romana Polańskiego.

Freelancing to rzeczywistość

W ostatnich latach rynek pracy zdalnej mocno się ucywilizował. Zapomnijcie o klikaniu w reklamy, wypełnianiu ankiet czy płatnym pisaniu komentarzy. To kompletnie nie ta liga. Tworzenie tekstów i zarządzanie zawartością już dziś mocno rywalizuje z etatem.

Początkujący copywriter, pisząc dorywczo, bez problemu zarobi 500-1000 zł miesięcznie. Freelancing z ciekawostki wyewoluował w rzeczywistość. Nadal jest to dobry sposób na proste dorobienie do pensji, chociaż coraz więcej osób zajmuje się nim zawodowo.

Pisanie tekstów w Internecie to prawdziwe połączenie sztuki z użytecznością. Nowoczesny sposób na wyrażanie siebie przy jednoczesnych zarabianiu pieniędzy. Bez wychodzenia z domu. Na blogu zarabiajnapisaniu.com znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą Wam zacząć pisać i sprzedawać swoje teksty.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 marca 2018 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca