Literatura

BIG BOOK FESTIVAL 2020: CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE

BIG BOOK FESTIVAL 2020
28-30 sierpnia / Warszawa
CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE


 

Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się od 28 do 30 sierpnia w Warszawie. Ze względu na pandemię edycja planowana na koniec czerwca przenosi się na ostatni weekend wakacji. Festiwal będzie miał nową formułę – wszystkie wydarzenia transmitowane będą w internecie.


 

Hasłem tegorocznej edycji jest CZYSTA MIŁOŚĆ # PURE LOVE. Big Book Festival celebruje książki jako wielką i łagodną siłę miłości. Literatura nie krzywdzi – otwiera, łączy, zachwyca. Czytamy bez uprzedzeń i podziałów. Z zaangażowaniem, oddaniem i namiętnością.


 

Mówi się, że prawdziwa miłość nie zna granic i pokona wszystko. Kochamy czytać, dlatego zorganizujemy tegoroczny Big Book Festival i damy możliwość uczestniczenia w wydarzeniach on-line także czytelnikom spoza Warszawy i Polskimówią Anna Król i Paulina Wilk z Fundacji „Kultura nie boli“, współtwórczynie festiwalu. – Lubimy wyzwania, przygotujemy więc specjalne formuły wydarzeń dostosowane do wyjątkowych okoliczności. Ten trudny czas sprzyja literaturze, odsłania potrzebę spotkań, rozmowy, wspólnego przeżywania. Mamy pomysł, jak na nią odpowiedziećmówią organizatorki. I dodają: Dla pisarza i czytelnika książka jest najważniejszym wyrazem miłości do innych, natury i siebie samego. Kiedy spotykamy się w opowieści, przekraczamy samotność. Odkrywamy, budujemy głębokie relacje – z historią, bohaterami, całym światem. Żyć i nie czytać? Można, ale czy chcemy żyć bez miłości?


 

Big Book Festival potrwa trzy dni. Wszystkie wydarzenia będzie można oglądać na żywo na stronie www.bigbookfestival.pltransmisje odbędą się z trzech festiwalowych lokalizacji na warszawskim Starym Mokotowie: Big Book Cafe, centrum edukacji literackiej przy Dąbrowskiego 81, Centrum Łowicka przy Łowickiej 21 oraz Domu i Muzeum Władysława Broniewskiego przy Dąbrowskiego 51.


W wydarzeniach weźmie też udział publiczność – w zależności od obowiązujących w czasie trwania festiwalu przepisów dotyczących bezpieczeństwa i zdrowia.

 

Udział w spotkaniach na miejscu weźmie tyle osób, na ile pozwolą regulacje i poczucie bezpieczeństwa. Zadbamy o rejestrację i zdrowie gości mówią Król i Wilk.


 

W nowej formule Big Book Festival pozostanie festiwalem nowatorskim, dynamicznym i radosnym, z sekcją wydarzeń specjalnych, szczególnie cenionych przez publiczność. Odbędą się rozmowy, performatywne czytania i spektakle. Wśród gości festiwalu będą autorzy z Polski i świata. Pierwsze szczegóły programu zostaną ogłoszone w czerwcu.


Big Book Festival powstał w 2013 r. z miłości do czytania i jako pierwszy w historii Warszawy festiwal literatury. Jest jedynym w Polsce wydarzeniem literackim międzynarodowej rangi tworzonym samodzielnie przez niewielką organizację pozarządową.


Więcej: bigbookfestival.pl


 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 12 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca