Muzyka

Koncert Muchy, Organizm, Kolorofon.

Interaktywna nieformalna Grypa Artystyczna Ingai zaprasza na koncert do klubu Pretekst (Kolejowa 8/10). 8 grudnia, godzina 20:00. Wstęp 15 zł. Zagrają:

MUCHY, ORGANIZM, KOLOROFON.

Zapraszamy!


MUCHY

www.muchy.net
Mówiono o nich "najlepszy polski zespół bez wydanej płyty". Obwołano "nadzieją" (Machina) i "odkryciem roku" (Trójka). Można powiedzieć, że spotkanie na studiach było najlepszą rzeczą jaka mogła się im przytrafić. Wspólne chodzenie na koncerty, śpiewanie przaśnych piosenek dla znajomych na imprezach domowych i nie kończące się rozmowy o muzyce doprowadziły wreszcie w 2004 roku do powstania zespołu. Rok 2005 upłynął pod znakiem pierwszych prób i koncertów, tworzenia repertuaru i nagraniu pierwszego materiału. To właśnie "Galanteria" przyniosła grupie pierwszych fanów i zwolenników wśród dziennikarzy lokalnych rozgłośni radiowych i muzycznych portali internetowych. Zwiększająca się frekwencja na koncertach i popularność piosenek "Galanteria" czy "Najważniejszy dzień", pomniejsze wydawnictwa oraz uznanie wśród internautów (tytuł singla roku dla wspomnianego "Najważniejszego dnia" na porcys.com) zaowocowały zaproszeniem do Programu 3 Polskiego Radia. Pierwszym oficjalnym singlem grupy zostało "Miasto doznań". Dzięki piosence utrzymującej się długo na trójkowej liście przebojów Marka Niedźwieckiego, zespół został dostrzeżony przez inne stacje radiowe i firmy fonograficzne.
Po niemalże 2 latach doczekaliśmy się pełnowymiarowego debiutu Much. Planowana na 19. listopada premiera albumu "Terroromans" na pewno nie przejdzie bez echa. Przebojowy materiał grupy, niekwestionowany talent do pisania chwytliwych piosenek z poetyckimi tekstami, czerpanie z najlepszych rokendrolowych tradycji i żywiołowe koncerty to wszystko co stawia zespół w pierwszym szeregu polskiej muzyki. TRZEBA TO SPRAWDZIĆ, TRZEBA SPOJRZEĆ PRAWDZIE W GŁOŚNIK.


ORGANIZM

www.organizm.art.pl
Organizm to rockowe trio łączące instrumentalny minimalizm i surowe brzmienia z poetyckimi tekstami, co daje uwodzący, neurotyczny i niewątpliwie... organiczny efekt.
I miejsce na festiwalu WROCK 2005 we Wrocławiu
I nagroda festiwalu GO ROCK 2005 w Stalowej Woli
II nagroda na festiwalu muzyki alternatywnej Fiesta Borealis 2006r w Olecku
II miejsce na Festiwalu Kultury Niezależnej "Alternatywy" w 2004r
"Ale żeby nie było, że w Polsce jest tylko źle i jeszcze gorzej. Są u nas zespoły, których posłuchać naprawdę warto. Ich znakami rozpoznawczymi oprócz grania na czasie, są pomysł na siebie ...i brak płyty. Tykającą bombą jest na przykład Warszawski Organizm, który z powodzeniem mógłby zmierzyć się z wymaganiami zachodniej publiki, gdyby tylko jeszcze dysponował porządnie wyprodukowanym albumem. Energetyczny, pulsujący funkującym basem, perkusją i oszczędną gitarą, zadziorny rock w ich wykonaniu kojarzyć się może zarówno ze swojską Republiką jak i nowojorskim Interpolem. Na żywo wypadają rewelacyjnie, teraz przydałoby się ten diament oszlifować w studiu, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, praca nad debiutem ruszy w tym roku. Już warto czekać."
M. Raińczuk. "czekając na Rocka" ARTE Luty 2006r


KOLOROFON
www.myspace.com/kolorofon
Kolorofon powstał w Warszawie w 2000 roku. Jego stałym liderem, mimo zmian w składzie, jest "P" - Piotr Mazurek - multiinstrumentalista, kompozytor i poeta. Muzyka zespołu przyciągnęła duże grono wielbicieli. Jego piosenki były wielokrotne emitowane na antenie radiowej Trojki, w tym podczas audycji Minimax, Trojkowy Ekspres oraz w offensywie Piotra Stelmacha zespół wziął również udział w dwóch Minimaxowych festiwalach oraz w festiwalu w Węgorzewie. Piosenka "Przezroczysta" ukazała się na składance "Minimax I - Piotr Kaczkowski przedstawia". W czerwcu 2005 roku skład zespołu ostatecznie się wykrystalizował. Kolorofon tworzą: "P" - gitara, śpiew, syntezator; Piotrek Machałowski - bas; Bartek Kaminski - perkusja. W tej chwili zespół pracuje nad płytą i poświęca się działalności koncertowej. Muzyka zespołu balansuje pomiędzy tandetnymi refrenami o melodyce czasami bliskiej dokonaniom takich tuzów jak Boys ("Jesteś szalona") [sic!], zgiełkiem gitarowych eksperymentatorów z Sonic Youth czy Pixies, funkowych eksplozji Jamesa Browna czy Steeviego Wondera. Wśród inspiracji muzycznych można śmiało wymienić Bee Gees, Bjork, Eruption, The Beatles i wiele wiele innych. Teksty "P" przesycone surrealistycznym klimatem, często bez konkretnego sensu, dopełniają klimatu dekadenckiej zabawy pozbawionej niepotrzebnej ambicji przekazywania głębokich treści. Ich celem jest przeniesienie wyobraźni słuchaczy w bliżej nieokreślone światy, bez potrzeby wyznaczania jedności miejsca, czasu i fabuły. "Akwarelowy pocisk skorumpowanych punkrockiem pluszowych szpakow. Alfonsi tanca, dilerzy endomorfin, słowem - Kolorofon" - tak ironicznie okreslają zespół jego fani. I mają całkowitą rację.

8 grudnia 2007 Warszawa

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 3 grudnia 2007 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca