Muzyka

Rozbrat zostaje - Poznań we Wrocławiu

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Ulica" w Poznaniu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Animacji Kultury Alternatywnej we Wrocławiu zapraszają na spotkanie z przedstawicielami poznańskiego, niezależnego ośrodka społeczno-kulturalnego Rozbrat, któremu grozi eksmisja. Poza dyskusją, planowana jest projekcja filmu o ośrodku oraz benefitowy koncert.

Od godz. 19.00 spotkanie z przedstawicielami ROZBRATU, a także projekcja filmów poświęconych temu miejscu. Zapraszamy wszystkich, także tych reprezentujących stowarzyszenia, organizacje, placówki kulturalne, galerie. Możecie przynieść swoje listy poparcia, które przekażemy władzom miasta Poznań.

 

 

o 20.00 zagrają:

 

APATIA (Poznań)
absolutna klasyka. wciaż wystarczająco żywi by grać soczysty hardcore.
www.apatia.org

ANTIDOTUM (Warszawa)
melodyjny punkrock

ALL WHEEL DRIVE (Poznań)

melodyjny hardcore grany m.in. przez lwią część składu apatii.

UWAGA! KONCERT BĘDZIE TRANSMITOWANY NA ŻYWO PRZEZ RADIO SITKA.
www.radio.sitka.pl

Wrocław, piątek - 21 marca 2008 Centrum Reanimacji Kultury - ul. Jagiellończyka 10d spotkanie i film - Cafe Utopia, godz. 19:00, wstęp wolny koncert - koncertownia, godz. 20:00, wstęp 12 pln

http://www.crk-wro.info

Cały zysk z koncertu zostanie przekazany na kampanie ROZBRAT ZOSTAJE!

Od 8 stycznia 2008 nasze miejsce - Rozbrat - jest w stanie alarmu. W ciągu kilku najbliższych miesięcy może zostać podjęta decyzja o dalszych losach gruntu, na którym znajduje się ROZBRAT. Jednak w tej rozgrywce nikt nie bierze pod uwagę zdania osób związanych z tym miejscem, liczą się tylko bogaci inwestorzy z kapitałem. Nie ma znaczenia nieoceniona wartość, jaką ROZBRAT stanowi dla sceny społeczno-polityczno-kulturalnej w Poznaniu, w Polsce czy w Europie w ogóle. Nie mamy złudzeń, że raczej nikt nie będzie chciał prowadzić z nami dialogu odnośnie pozostawienia nam tego miejsca. Dlatego będziemy starać się je utrzymać do końca."

Przed sądem toczy się postępowanie egzekucyjne w stosunku do Szymona Wojciechowskiego z firmy "Darex", właściciela działki na której znajduje się większa część ROZBRATU (sprawa ma sygnaturę akt: 1KM 2000/07). Jednym z wierzycieli w postępowaniu egzekucyjnym toczącym się, co do tej nieruchomości jest Mazowiecki Bank Regionalny (zobacz placówki Banku). Darex był winny temu Bankowi 218 tys. zł; dziś wraz z odsetkami ta kwota wynosi rocznie 372 tys. zł. Nie wykluczone, że wierzycieli jest więcej. Oczywiście kwota uzyskana z ewentualnej sprzedaży tej działki będzie wyższa. Decyzję co do ostatecznej wyceny gruntu podejmie sąd do 22 lutego 2008 r. NAJPRAWDOPODOBNIEJ W POŁOWIE MARCA ODBĘDZIE SIĘ LICYTACJA. Już dziś wzywamy do mobilizacji, gdyż planujemy wtedy DEMONSTRACJĘ! Liczymy na was! Spodziewajcie się kolejnych komunikatów dotyczących sytuacji ROZBRATU na:
www.rozbrat.org

21 marca 2008 Centrum Reanimacji Kultury, Wrocław, ul. Jagiellończyka 10d

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 21 marca 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca