Muzyka

Globaltica, World Culture Festival

 Już za tydzień w Gdyni odbędzie się Globaltica. Na kilka dni Gdyński park Kolibki przeistoczy się w barwną mieszankę dźwięków z najróżniejszych zakątków świata. Pojawią się artyści preprezentujący najróżniejsze gatunkii muzyczne z całego świata. Między gwizdami festiwalu będą Sinéad O'Connor  i Natacha Atlas. Poza tym zagrają takie formacje jak Strachy na Lachy, Pink Freud, oraz Leningrad.

 

Poza częścią artystyczną odbędą się spotkania z pisarzami: Andrzejem Bieńkowskim, Natalią Śniadanko i Dorotą Warakomską

 

Sinead O'Connor - pierwszych piosenkarek, które odrzuciły stereotyp kobiety w muzyce pop. Jedni znają ją z hitów takich jak "Nothing Compares 2 U" i "Mandinka", inni kojarzą bardziej z kontrowersyjnym zachowaniem i ogoloną głową.

 

NATACHA ATLAS - córka Angielki i sefardyjskiego Żyda. Tworzy

muzykę będącą mieszanką muzyki arabskiej i północnoafrykańskiej z wpływami europejskimi takimi jak: ambient, electronica, hip hop, R&B, reggae i bossy. Sama określa swoją muzykę jako "modern cha'abi", czyli unowocześniony egipski pop. Znana ze współpracy z techno-pop'ową formacja Transglobal

Underground oraz Jah Wobble.

 

 

 

 

 

 

STRACHY NA LACHY - (właściwie Międzymiastówka Muzykująca Strachy Na Lachy) to formacja stworzona przez Krzysztofa „Grabaża" Grabowskiego oraz Andrzeja „Kozaka" Kozakiewicza w 2002 roku. Recenzja ich płyty "Autor" znajduje się TUTAJ

 

Pink Freud - jazz z najwyższej półki tak oceniają ich muzykę dziennikarze. Trzon grupy to Mazolewski- Zietek- taruszkiewicz.Grupa powstała w trójmieście w 1998 roku.

- malarz, fotograf i etnograf, jako profesor prowadzi pracownię malarstwa i rysunku na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Miał kilkadziesiąt wystaw malarstwa w Polsce, Danii, Szwecji, Włoszech, Japonii, Niemczech, Szwajcarii. Jego obrazy znajdują się w zbiorach muzealnych i w kolekcjach prywatnych o Polsce i za granicą. W trakcie swoich wypraw na wieś zgromadził imponujące prywatne archiwum etnograficzne, zawierające tysiące nagrań audio, video oraz zdjęć z Polski i Ukrainy. Autor książek "Ostatni wiejscy muzykanci - ludzie, obyczaje, muzyka" (Prószyński i s-ka, 2001 r.) oraz "Sprzedana muzyka" (Czarne, 2007). Laureat nagrody im. Oskara Kolberga. Honorowy prezes Stowarzyszenia Domów Tańca

Andrzej Bieńkowski  

Natalka Śniadanko (rocznik 1973) jest dziennikarką "Lwowskiej Gazety", tłumaczką z polskiego i niemieckiego, prozaiczką (w Polsce, nakładem Wydawnictwa Czarne, ukazała się powieść "Kolekcja namiętności"). Tłumaczenia jej prozy ukazały się także w Rosji, Czechach, Niemczech, Austrii, Belgii oraz na Białorusi.

 

Dorota Warakomska - prezenterka, korespondenta telewizyjna, autorka licznych reportaży (Kuba, Chile, Honduras, Meksyk) na Festiwalu opowie o swoich podróżach po USA, na slajdach pokaże ich nieznane oblicze.

 

 

Źródło: Materiały prasowe festiwalu Globaltica 

 

od: 25 lipca 2008
do: 27 lipca 2008 Gdynia, Park Kolibki

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 lipca 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca