Muzyka

Budyń i Sprawcy Rzepaku

"Budyń" to pseudonim Jacka Szymkiewicza, wokalisty i gitarzysty zespołu Pogodno, z którym nagrał 7 płyt i dal niezliczona ilość koncertów.

Kiedy w 2004 roku Pogodno ogłosiło chwilowa przerwę w działalności, Budyń postanowił spożytkować swoje niekończące się zasoby twórcze i wraz z zespołem Braty z Rakemna wyruszył w trasę promująca jego w pełni autorski materiał. Pod szyldem Budyń nagrał też swoją pierwsza solowa płytę Kilof, określaną jako jeden z bardziej bezkompromisowych albumów w polskim rocku.

 

W międzyczasie Pogodno powróciło do pełnej aktywności artystycznej, a solowe działanie Jacek odłożył na jakiś czas na półkę wraz z gotowym już materiałem na druga płytę. Az do przełomu lat 2006/2007, kiedy z Budyniem zaczęła grac na perkusji i klawiszach Ola Rzepka.


Po krótkiej trasie, na której jako duet okreśany przez uczestników koncertów jako polski White Stripes - przypomnieli stare utwory Budynia w całkowicie zmienionych aranżacjach. Następnie dołączył do nich Darek Sprawka i swoja tuba basowa oraz puzonem uzupełnił sekcje rytmiczna. W ten sposób rodzi się nowy projekt, nazwany po jakimś czasie Budyń i Sprawcy Rzepaku. W lutym 2008 roku wydany został przez Polskie Radio Szczecin drugi album solowy Budynia "Baset".

Poza graniem piosenek autorskich z wydanych już płyt, zespól przygotował materiał obejmujący reinterpretacje tradycyjnych melodii i pieśni żydowskich oraz aranżacje dziel takich kompozytorów jak np. Gideon Klein, w stylu budyniowo-rockowo-sprawkowo-noisowo-rzepakowo-okolo-poważnych, czyli z odpowiednio wyważona dawka poczucia humoru, mocnej rockowej energii oraz jazzowej subtelności i powagi.


11 września 2008
godzina 21:00
bilet: 10zł


Dobra Karma
ul. Górczewska 67

 

 

Źródło: materiały prasowe

od: 11 września 2008
do: 11 września 2008 Dobra Karma

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 września 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca