Muzyka

Mitch and Mitch, Kapaikos

Mitch and Mitch

Wypełniając obietnicę (zrobioną tak do fanów jak i do siebie) odwiedzania dalekiego i egzotycznego regionu Centralnej i Środkowej Europy co najmniej raz każdego sezonu, Mitch and Mitch po raz kolejny podejmą się misji zdobycia serc i umysłów melomanów z pogranicza Polski, Ukrainy i Czechosłowacji. Tym razem oni przygotowali specjalny program i sceny mogą się trząść, jak audiencje dostaną w prezencie wybuchową fuzję dobrze znanej surowej energii kwintetu z dystyngowanym, choć nie mniej elektryzującym brzmieniem sekcji mosiężnej - saksofonów, fletu, trąbki i puzonu - wszystko zwieńczone magicznym dźwiękiem wibrafonu.

Nowe utwory były skomponowane, stare przearanżowane, więc nawet najbardziej oddani, wieloletni miłośnicy zespoły mogą odpocząć zapewnieni, że ich pragnienie niepowtarzalnych doświadczeń muzycznych będzie zaspokojone. Mitch and Mitch podzieli scenę z niemieckim zespołem Kapaikos.

 

Kapaikos

Muzycy z Kapaikos nie próbują mierzyć się z prawdziwym folklorem, ale sprowadzają wszystko do jednego mianownika zachęcającego do tańca i konsumpcji alkoholu:
muzykę z Bałkan, polkę, sirtaki, a przede wszystkim rozbawiony i bawiący trash. Całość zabarwiona jest dużą dawką humoru, tak jakby funkcjonując według planu Felixa Kubina, muzycy pomylili się w wyborze instrumentów. Kapaikos to orkiestra mandolin w gorączce: siedmiu panów ze zdrową skłonnością do niezdrowego trybu życia grających głośną muzykę z 4 elektronicznymi mandolinami, basem i krzywymi organkami i poganiającym kachonem. Wyobraźcie sobie paru Greków, Bułgarów, Francuzów i Finów robiących razem muzykę podczas wspólnego urlopu na plaży.

 

Linki:

www.kapaikos.de
www.myspace.com/kapaikos
www.mitch-and-mitch.com

 

 

godzina: 20.00

bilety: 25 zł

 

Centralny Dom Qultury
Warszawa, ul. Burakowska 12

 

 

 

Źródło: materiały prasowe

od: 12 września 2008
do: 12 września 2008

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 9 września 2008 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca